نسخه چاپی

قدردانی وزیر اطلاعات اسرائیل از رئیس جمهور آذربایجان

به دنبال همكاری‌های گسترده ضدایرانی جمهوری آذربایجان با رژیم صهیونیستی، وزیر اطلاعات این رژیم در دیدار با الهام علی‌اف از وی خواست به تل آویو سفر كند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از "مدیافوروم"، "دن مریدور" معاون نخست وزیر و وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در دیدار با "الهام علی اف" رئیس جمهور آذربایجان که در حاشیه نشست امنیت اتمی در سئول صورت گرفت، با ادعای خطرناک بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، بر لزوم اعمال هرچه بیشتر مجازات‌های سیاسی و اقتصادی علیه تهران تاکید و از همراهی باکو در این روند قدردانی کرد.

مریدور در پایان این دیدار با تشکر از تشدید اقدامات ضد ایرانی باکو، از الهام علی اف خواست در اسرع وقت به تل آویو سفر کند.

قدردانی وزیر اطلاعات و انرژی رژیم صهیونیستی از رئیس جمهوری آذربایجان در شرایطی صورت می‌گیرد که وزارت خارجه ایران 2 ماه پیش با ارسال یادداشت اعتراض، اطلاعاتی درباره همکاری باکو با موساد در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران ارایه داد.

ماه گذشته نیز برخی منابع خبری، از فروش سلاح‌های اسرائیلی به جمهوری آذربایجان به ارزش یک میلیارد و ششصد میلیون دلار خبر داده و نوشتند: عقد این قرارداد دو سال طول کشیده و شروط رژیم صهیونیستی برای این معامله تسلیحاتی، همکاری باکو با موساد در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و عدم استفاده از این سلاح‌ها علیه ارمنستان بوده است.

جمهوری آذربایجان که در فاصله سالهای 1993 تا 2004 سیاست غربگرایی را در پیش گرفته بود با چرخشی افراطی، رویکرد اسرائیل گرایی را در پیش گرفته و در حمایت از سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی حتی از برخی از کشورهای غربی نیز پیشی گرفته است.

۱۳۹۱/۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...