نسخه چاپی

عزم دولت برای افزایش صادرات در سال 91

وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه افزایش صادرات در قبال كاهش واردات طرحی را توسط سازمان توسعه تجارت در دستور كار خود قرار داده است.

مهدي غضنفري وزير صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران گفت: سال گذشته با اجراي مديريت مناسب در بخش واردات شاهد كاهش 6 درصدي حجم واردات به كشور بوديم كه امسال هم با توجه به برنامه پيشنهاد شده ازسوي كارشناسان سازمان توسعه تجارت دولت دنبال مديريت بهتر واردات به منظور افزايش حجم صادرات است.
غضنفري با بيان اينكه ارز مرجع با قيمت 1226تومان صرف كارهايي مانند واردات مواد اوليه براي توليد كالاها و كالاهاي اساسي مردم و خريد تجهيزات براي احداث زيربناهاي اقتصادي كشور بايد شود اظهار داشت: به نظر من حدود نيمي از رديف هاي تعرفه اي مي توانند از ارز مرجع به قيمت 1226تومان استفاده كنند و بقيه رديف هاي تعرفه اي مي توانند ارز مورد نياز خود را از محل ارز ناشي از صادرات تأمين كنند كه اميدوارم بانك مركزي در آينده تمهيداتي را براي خريد و فروش ارز ناشي از صادرات در بازار فراهم كند.
وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اين كار باعث سامان دهي واردات براساس جلوگيري از واردات كالاهاي غيرضروري به كشور و در نهايت رونق هرچه بيشتر بخش صادرات مي شود.
وي افزود: حمايت از صادرات يكي از اولويت هاي مهم مسئولان در زمينه رونق فعاليت هاي اقتصادي است كه انشاءالله با مديريت درست واردات در راستاي جلوگيري از واردات كالاهاي غيرضروري و استفاده از ارز صادراتي براي توسعه صادرات با اجراي مديريت درست به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

۱۳۹۱/۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...