نسخه چاپی

دكتر آل اسحاق در همايش بزرگ اصولگرايان مازندران :

با ریشه های رانت ساز و مافیا ساز برخورد نشده است/كسی نباید جرات كند حق مردم را بخورد

عکس خبري -با ريشه هاي رانت ساز و مافيا ساز برخورد نشده است/کسي نبايد جرات کند حق مردم را بخورد

دكتر یحیی آل اسحاق معروف به مدبر اقتصادی در همابش بزرگ اصولگرایان در استان مازندران در مورد برنامه های خود سخن و آنها را تشریح كرد.

به گزارش نما وی که در همایش بزرگ اصولگرایان استان مازندران در ساری سخن می گفت با بیان اینکه مساله و مشکل امروز کشورچیست و باید چه کار کرد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امسال را به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی عنوان فرمودند و باید همه مسئولان و آحاد کشور در این زمینه عمل کنند.
آل اسحاق با طرح این پرسش که چرا حماسه و دلایل این نامگذاری بیان داشت:تفاوت حماسه با بقیه واژه ها چیست؟این است که یعنی کار بزرگی انجام گیرد. همه آحاد ملت باید برای این دو حوزه کار کنند. یکی از الگوهای حماسی ما حماسه کربلا است . حماسه سازان تاریخ ،کار غیر عادی، ویژه و با انگیزه ، با روحیه ، شجاعت ، شهامت ، گذشت و تمام آنچه حماسه در آن می گنجد انجام دادند و امروز نیز در کشور باید چنین کار حماسی در حوزه سیاست و اقتصاد انجام داد.
وی افزود:امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان در مسائل داخلی و خارجی، شرایط ، اهداف ، آسیب ها و تهدیدات مختلفی دارد که باید توجه ویژه داشت و برای رفع مشکلات باید بستر سازی کرد.
آل اسحاق در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دولت آینده شرایط سختی را پیش روی خواهد داشت، ادامه داد: با توجه به وضعیتی که در عرصه اقتصادی و سیاسی با آن روبه رو هستیم باید با تدبیر وارد عرصه شد.

maz1.jpg

نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حماسه اقتصادی گفت:اقتصاد اجزایی دارد که باید به آن توجه شود.باید ببینیم مشکلات ما در اقتصاد چیست که باید حماسی عمل کنیم. در تولید ، معیشت مردم ،اشتغال و بیکاری , آیا در حوزه های کلان اقتصادی مثل تورم و سرمایه گذاری و صنعت و معدن مشکلات جدی وجود دارد که مقام معظم رهبری تشخیص دادند باید حماسی در این حوزه ها عمل کرد.
آل اسحاق با تاکید بر اینکه بخشی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی به دلیل مشکلات اقتصادی است اظهار داشت: مشکلات جدی در حوزه داخلی و خارجی وجود دارد و دشمن برای برخورد با ما حوزه اقتصادی را انتخاب کرده است.این حماسه در مقطع زمانی باید شکل گیرد که مردم می توانند هر 4 سال یکبار به آحاد ملت مسئولیت و اختیار داده که وضعیت موجود را بازبینی و ارزیابی کند.
وی افزود: اگر درست وضعیت کشور را ارزیابی نکرده و رئیس جمهوری خوب و کارآمد انتخاب نکنیم بدهکار تاریخ خواهیم بود. اگر کسی اطلاعات کافی ندارد آن را تکمیل کند زیرا  اگر کوتاهی کنید و حادثه ای پیش آید معلوم نیست چه می شود.
عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان بیان داشت: ایران اسلامی امروز قوت های بالایی دارید و بالقوه ها در کشور بسیار خوب است و نسبت به  کشورهای منطقه و حتی جهان موقعیت خوبی در زمینه بالقوه ها داریم اما در بالفعل کم کاری شده و در اقتصاد به مشکل خورده ایم و متاسفانه بینش اقتصادی دولت مشکل دارد که باید در آن تجدید نظرکرد.نمی خواهم قوت ها را نادیده بگیرم اما چالش های جدی وجود دارد.
وی افزود: در دوره های گذشته به شاخه های درآمدی توجه و به فاصله طبقاتی توجه نشد اما این دولت در توزیع عادلانه ثروت در کشور اسکناس تزریق کرد و باعث شد به اشتغال کم توجهی و تورم به وجود آورد.
آل اسحاق تصریح کرد:  45هزار تومان به مردم داده اند اما 70 هزار تومان گرانی برای هر فرد ایجاد کرده اند و این پول هدفمندی مثل آب شور بود که تشنگی به وجود آورده و این راه اش نبود و اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها ایراد داشت. می گویند می خواهیم یارانه ها را 5 برابر کنند ، یارانه ها را بخواهند بیشتر کنند منبع آن از کجا تامین شود؟ از کدام درآمد؟
وی افزود:بینش اقتصادی دولت اشتباه است و در دوره قبلی نیز اشتباهات زیادی بود و امروز دولتی باید بیاید که نقاط قوت و ضعف گذشته را شناخته و دولتی باید تشکیل شود که بر اساس تئوری ها و تجربیات اجرایی اقتصادی مشکلات را حل کند.

maz2.jpg

آل اسحاق با تاکید بر اینکه پیشرفت بدون عدالت نمی خواهیم بیان داشت: مدل اقتصاد اسلامی باید در کشور ایجاد شود که برای پیشرفت و عدالت مدل دولت- ملت را باید در اقتصاد اجرایی کرد.
وی ادامه داد: تمام مردم در حوزه اقتصادی باید در صحنه باشند و باید از همه ظرفیت ها استفاده شود.
نامزد ائتلاف اکثریت اصولگرایان در ادامه یکی از راههای بستر سازی برای حماسه سیاسی و اقتصادی دوری از بد اخلاقی  خواند و اظهار داشت: متاسفانه در کشور فضایی شکل گرفته که همه با هم در گیر اند و با این تعارض ها نمی شود مشکلات از بین رود. . با درگیری ها نمی توان از همه منابع استفاده کرد و نباید فضای من چنین ام و تو چنانی شکل گیرد.
وی با اشاره به فساد اقتصادی در کشور خاطر نشان کرد: باید با فاسد مبارزه قطعی و جدی کرد اما چرا سی سال است صحبت از مبارزه با فساد می شود و باز هم می بینیم هزار میلیارد اختلاس می شودزیرا با ریشه های رانت سازو ریشه های مافیا ساز برخورد نشده است.
آل اسحاق همچین تاکید کرد: باید حقوق فردی مردم را رعایت کرد. کسی نباید جرات کند حق مردم را بخورد . متاسفانه تظلم خواهی کار سختی شده و باید فضا طوری باشد که کسی نتواند حق کسی را بخورد.
وی همچنین با اشاره به سیستم بانکی در کشور گفت:نظام بانکی در کشورمشکل دارد . بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار حافظ پول و ثروت کشور اند نباید  اینطور باشد  که دولت هر زمان پول لازم داشت در این ظرف دست کند و پول برداشت کند.
وی ادامه داد: جلوی بانک مرکزی باید دیوار بتنی کشید که نتوانند اموال مردم را برای خود مصرف کنند.
نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با تأکید بر این که در نظام مبتنی بر ولایت فقیه همه باید گوش به فرمان ولی فقیه باشند، خاطرنشان کرد: رهبری در نظام اسلامی تعیین کننده هستند و مسؤولان به ویژه رییس جمهور نه باید یک قدم جلوتر و یک قدم عقب تر از ولی فقیه باشد.
وی با تأکید براین که دولت مجری سیاست های کشور است نه مبدع سیاست ها، تأکید کرد: رییس جمهور نباید در عرصه سیاست خارجی خودسرانه عمل کند.
آل اسحاق با تأکید براین که رییس جمهور در عرصه سیاست خارجه موظف به اجرای سیاست های رهبری نظام است، خاطرنشان کرد: رییس جمهور باید سیاست ها و گفتمان رهبری نظام را در عمل اجرایی کند.
وی با بیان این که عزت، آتیه و مصلحت مملکت ما در گرو اجرای صحیح خط و مشی، سیاست ها و رهنمودهای رهبری معظم انقلاب است، ادامه داد: متأسفانه مشکل دولت ها این است که خودشان را در جای رهبری نظام قرار می دهند و یک رییس جمهور باید بدانند که تنها مجری است و سیاست گذار نیست.
آل اسحاق با تأکید براین که رییس جمهور کشور باید ببیند سیاست ها و گفتمان رهبری انقلاب چه خطی دارد و آن را پیاده کند، بیان داشت: رییس جمهور باید بداند که یک حدود مشخصی دارد و نباید از آن عدول کند.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید براین که رییس جمهور آینده باید بداند که مدیرعامل است و نه رییس هیأت مدیره، تأکید کرد: رییس هیأت مدیره را انقلاب و قانون اساسی مشخص کرده است.
وی تأکید کرد: گفتمان رییس جمهور در کشورمان باید در جهت گفتمان رهبری نظام باشد نه در مقابل رهبری نظام قرار گیرد.

maz3.jpg

آل اسحاق با بیان این که هر فردی که می خواهد رییس جمهور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود گفتمان، خط و مشی و نگاه او در حوزه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید با گفتمان رهبری نظام هم زمان، هم جهت و هم سو باشد، تصریح کرد: اینها باید بفهمند و اگر نفهمند بلایی همچون بنی صدر بر سر آنها خواهد آمد.
وی به آرایش انتخاباتی فعلی در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سه یا چهار ضلع در عرصه انتخاباتی داریم که شامل اصولگرایان، حامیان دولت و اصلاح طلبان هستند.
آل اسحاق با بیان این که با توجه به نظر سنجی های صورت گرفته همچنان اقبال عمومی با اصولگرایان است، ادامه داد: اصولگرایان حدود دو برابر گروه های دیگر در نزد مردم محبوبیت دارند.
وی مهم ترین مشکل فعلی اصولگرایان را تشتت دانست و خاطرنشان کرد: در ابتدای امر تعدد کاندیدا خوب بود، اما اگر تا پایان انتخابات این تعداد باقی بمانند این خطر بزرگی برای اصولگرایان است.
آل اسحاق تشتت در داخل اصولگرایان یک خطر بزرگ توصیف و بر ضرورت وحدت و همدلی میان این گروه تأکید کرد.
وی با بیان این که بر طبق نظر علما و مراجع عظام سماجت بر ماندن خلاف شرع است، ادامه داد: اصولگرایان باید با پیدا کردن یک فرد اصلح در نهایت به وحدت برسند.
آل اسحاق در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به این که امروز کشور با خطر داخلی و خارجی مواجه است، خاطرنشان کرد: باید صحنه را داغ کنیم و با انتخاب فردی اصلح بار دیگر زمینه حماسه آفرینی را در نظام فراهم کنیم.
وی با تأکید براین که با شعار نمی توان کشور را اداره کرد، افزود: همه کاندیداها باید برای ورود به این عرصه مهم برنامه ارائه دهند و مردم نیز باید از این افراد برنامه بخواهند.

۱۳۹۲/۱/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...