نسخه چاپی

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از شنبه

مدیركل پیش‌بینی و هشدار فوری سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از شمال غرب به ایران خبر داد و گفت: این سامانه مناطق مختلف كشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از فردا شاهد بارش باران در برخی مناطق از جمله تهران خواهیم بود.

به گزارش نما به نقل از مهر عبدالرضا امیدوار شهری ، با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی امشب در برخی مناطق شمالی کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

همچنین در برخی نقاط شرق نیز افزایش ابر و گبار های موقتی دور از انتظار نیست.

به گفته وی، از اواخر امروز با ورود یک سامانه بارشی به کشور در نیمه شمالی کشور بارش ها تشدید می شود و گستره بارش ها به دامنه های مرکزی زاگرس نیز می رسد.

امیدوار با بیان این که فردا سامانه جدید بارشی از سمت شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و تا اواخر هفته آینده در مناطق مختلف فعال خواهد بود، اظهار داشت: بر همین اساس فردا در استان های واقع در شمال غرب، غرب و مرکز بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد، تگرگ و سپس کاهش دما خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار فوری سازمان هواشناسی تصریح کرد: این شرایط در یکشنبه علاوه بر این مناطق در استان های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز پایدار خواهد بود.

به گفته وی، از شنبه به تناوب، بارش باران گاهی با رعد و برق، تگرگ و وزش باد در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و از عصر این روز در استانهای قزوین، البرز و تهران از شدت بیشتری برخوردار می‌شود.

امیدوار شهری افزود: از این رو در برخی مناطق استانهای اعلام شده، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی‌شدن مسیرها پیش‌بینی می‌شود.این وضعیت روز یکشنبه در استانهای گیلان و مازندران و از عصر این روز در استانهای گلستان و خراسان شمالی نیز رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تأکید کرد: از عصر شنبه و روز یکشنبه سرعت وزش باد در استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد؛ بنابراین در برخی مناطق این استان ها خسارت به تاسیسات یا کاهش کیفیت هوا بر اثر گرد و خاک دور از انتظار نیست.

امیدوارتصریح کرد: فردا آسمان تهران ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد است و بیشینه و کمینه دما با 1 درجه کاهش به ترتیب برابر 24 و 13 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

۱۳۹۲/۱/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...