نسخه چاپی

دست‌اندركاران تولیدات رادیویی و تلویزیونی راهیان نور تقدیر شدند

در آستانه‌ی میلاد حضرت‌ علی (ع) و سالروز آزادسازی خرمشهر، آdین تقدیر از دست‌اندركاران تولیدات رادیویی و تلویزیونی راهیان نور و رونمایی از پرتال مركز بسیج رسانه ملی برگزار شد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، این مراسم با حضور حجت السلام و المسلمین موسوی مقدم قائم مقام سازمان صداوسیما، محمد حسین صوفی معاون صدا، سردار کارگر رdیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دکتر جعفری رییس مرکز بسیج رسانه ملی و جمعی از مدیران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و همچنین برخی از هنرمندان و برنامه‌سازان در سالن رضوان بسیج صداوسیما برگزار شد.

حجت السلام و المسلمین موسوی مقدم قائم مقام رسانه ملی با اشاره به سخنانی از دکتر شهید مطهری بر لزوم تبیین گفتمان دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: با گذشت سه دهه از تاریخ انقلاب، نسل جوان دوران دفاع مقدس، حیات امام خمینی (ره)، ایثارگری و مبارزات دوران ستمشاهی را درک نکرده است و ما وظیفه داریم این موضوعات را به نسل جدید منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه برای پایداری ارزش‌ها به الگوسازی نیاز است، بزرگ‌ترین الگوها را سرداران شهید و افتخارآفرینان دفاع مقدس دانست و بیان کرد: رسانه ملی وظیفه خود می‌داند در ساختارها و قالب‌های مختلف، پاسداشت ارزش‌ها، اعتلای گفتمان دفاع مقدس و دفاع از حاملان این ارزش‌ها را از طریق شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بازتاب دهد.

قائم مقام صدا و سیما در پایان سخنانش با تقدیر ویژه از اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف و آرزوی موفقیت برای آنها گفت: علیرغم همه‌ی تلاش و ابتکارات انجام شده راهیان نور سرشار از سوژه‌های ناب است که امیدوارم این سوژه‌ها به خوبی شناسایی شوند.

***سردار کارگر: صداوسیما در حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سنگ تمام گذاشته است

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سخنران دیگر این مراسم بیان کرد: راهیان نور بزرگترین همایش فرهنگی در کشور است که با زحمات شبانه‌روزی نیروهای بسیجی شکل گرفته است.

سردار کارگر ادامه داد: همانطور که مردم پیروز اصلی جنگ و دوران دفاع مقدس بودند در راهیان نور هم مردم حماسه می‌آفرینند.

وی افزود: در سال 84 تعداد 400 هزار نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند اما آمار سال 91 اعزام 4 میلیون نفر را نشان می‌دهد که علاوه بر جبهه‌های جنوب هم اکنون جبهه‌های غرب و شمال غرب نیز پذیرای بازدیدکنندگان شده است.

کارگر با تاکید بر اینکه هر قدر ظرفیت ایجاد شود مردم از آن استقبال می‌کنند افزود: نظرسنجی‌ها نشان از ارتقای کمی و کیفی اردوها و تاثیر این اردوها بر زندگی زائران و بازدیدکنندگان می‌دهد.

وی با بیان اینکه صداوسمیا در حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در همه ابعاد سنگ تمام گذاشته است عنوان کرد: راهیان نور نباید مختص نوروز باشد بلکه در تمام طول سال باید راهیان نور جریان داشته باشد و مردم از نقاط مختلف دوران دفاع مقدس بازدید کنند .

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به درخواست بالای ثبت نام برای خادمی زائران راهیان نور گفت: امسال برای خادمان قرعه کشی شد ضمن اینکه تربیت راویان این مناطق را نیز در دستور کار داریم.

***رشد 108 درصدی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی صداوسیما با موضوع راهیان نور

رییس بسیج صدا و سیما نیز طی سخنانی با بیان اینکه اقدامات رسانه‌ای مرکز بسیج رسانه ملی رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته است خاطرنشان کرد: برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بسیج در نوروز با سازماندهی و هدایت قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور بسیج صداوسیما و همکاری و همراهی شایسته مسئولین و برنامه سازان رسانه ملی امسال نسبت به سال گذشته رشدی 108 درصدی داشته است.

جعفری در مراسم تقدیر از دست اندرکاران تولیدات رادیویی و تلویزیونی راهیان نور صدا و سیما با بیان این مطلب افزود: امسال سومین سالی بود که قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور در رسانه ملی به صورت منسجم و برنامه‌ریزی‌شده برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی متنوعی از این مناطق در شبکه‌های مختلف سراسری و استانی را به روی آنتن برد.

وی عنوان کرد: این امر به صورتی بود که یک شبکه مجازی از تولیدات رسانه‌ای از مناطق دفاع مقدس تشکیل شده بود که مخاطب در هر زمانی در طول روز می‌توانست از یکی از شبکه‌های رادیویی و تلویزیون همراه با برنامه‌های راهیان نور باشد.

جعفری با تاکید بر اهمیت تاریخی مناطق جنگی کشور گفت: آنچه امروز داریم مدیون ایثارگری‌های دفاع مقدس است که برای ما سرنوشتی متفاوت رقم زد.

او ادامه داد: یادگارهای باقیمانده از دفاع مقدس ذخیره‌های معنوی هستند که همچون یک سرمایه بزرگ از معرفت در زندگی نسل امروز جاری است.

جعفری افزود: راهیان نور بستری است که پیوند دهنده نسل امروز و دوران دفاع مقدس است، جریان زلالی از بازآفرینی عظمتی که پدران برای فرزندان خود آفریده‌اند.

رییس بسیج صدا و سیما همچنین بیان کرد: مهمترین و موثرترین روش برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی و آشنایی نسل امروز با دوران پرافتخار انقلاب اسلامی، آشنایی با دیروز پدران و ارزش‌های دفاع مقدس است که خوشبختانه امروز جای خود را بین جوانها باز کرده است.

جعفری با بیان اینکه صدا وسیما همواره در جهت نشر آثار دفاع مقدس تلاش کرده است گفت: اگر تلاش همکاران صداوسیما در ضبط صدا و تصویر حماسه آفرین‌های دفاع مقدس نبود نسل امروز نمی‌توانست شاهد فداکاری و ایثارگری‌های آنها باشد.

وی افزود: امروز هم صدا و سیما با بهره گیری و حمایت از خاطرات آن دوران تلاش می‌کند تا به بهترین شکل دلاورمردی‌ها را برای نسل امروز بازگو کند.

درباره‌ی پخش کمی برنامه‌های مرتبط با راهیان نور، طبق ارزیابی‌های انجام شده و گزارش رسمی معاونت اطلاعات و برنامه‌ریزی سازمان صداوسیما شبکه‌های رادیویی ورزش، جوان، ایران و فصلی به ترتیب رتبه‌های اول تا چهارم و همچنین شبکه های تلویزیونی یک، سه، جام جم و قرآن و معارف سیما به ترتیب رتبه‌های اول تا چهارم و شبکه دو سیما به صورت ویژه عنوان رتبه برتر را از آن خود کرده‌اند.

همچنین ضمن تقدیر از دست اندرکاران تولیدات رادیویی و تلویزیونی سردار کارگر به صورت ویژه از زحمات و خدمات دکتر جعفری رییس مرکز بسیج رسانه ملی به دلیل ایجاد تحول و نوآوری در تولیدات راهیان نور تقدیر کرد.

در پایان مراسم مذکور از پرتال مرکز بسیج صدا و سیما رونمایی شد. این پرتال دارای 100 زیرپرتال است که در هر بخش مخاطبان ویژه‌ای دارد، علاقه مندان می‌توانند برای استفاده از این پرتال به آدرس اینترنتی www.basij.irib.ir مراجعه کنند.

افتتاح اولین استودیوی تلویزیونی مرکز بسیج صداوسیما نیز آخرین برنامه این مراسم بود که با حضور مسئولین و مدیران فنی سازمان صداوسیما مورد بهره برداری قرار گرفت.

بنا به گزارش برنامه‌های شبکه سلامت سیما در حال حاضر از این استودیو بر روی آنتن می‌رود.

۱۳۹۲/۳/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: