نسخه چاپی

تحریم 61 مقام ایرانی توسط آمریكا

ایالات متحده روز گذشته اصغر میر حجازی و ۶۰ تن از مسئولان دولتی ایران را به اتهام آنچه سركوب آزادی بیان و سوءاستفاده از قدرت خواند، تحریم كرد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، ایالات متحده روز گذشته اصغر میرحجازی، از مسئولان بیت مقام معظم رهبری و60 تن دیگر از مسئولان دولتی را به اتهام آنچه نقض حقوق بشر خواند، تحریم کرد.

جنیفر پساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی است تحریم های جدید دستگاه اطلاعاتی ایران را نشانه رفته و میرحجازی به اتهام سرکوب ایرانیان و مابقی افراد به اتهام سوء استفاده از قدرت، تحریم و در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته اند.

همزمان با این اقدام وزارت خزانه داری آمریکا قصد دارد تحریم ایران در بخش صنایع و تجهیزات ارتباطی و محدودیت صادرات تجهیزات ارتباطی و سخت افزارها و نرم افزاهای این حوزه را کاهش دهد.

دیوید کوهن، رئیس کمیته تحریم های این وزارتخانه مدعی شده است در ایران آزادی بیان نقض می شود.

وی مدعی شده که است آمریکا از تمامی ابزارهای در اختیار خود استفاده می کند تا مردم ایران را به این حقوق اساسی خود برسند. ادعاهای مقامات آمریکایی درباره نقض حقوق بشر در ایران در شرایطی مطرح شده است که به گفته فعالان حقوق بشر، آمریکا یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان شناخته می‌شود. مسأله زندان گوآنتانامو و همچنین استفاده از پهپاد برای حمله به کشورهایی نظیر پاکستان، افغانستان، یمن و سومالی از عمده ترین اتهامات آمریکا در نقض حقوق بشر است.

۱۳۹۲/۳/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...