نسخه چاپی

تگرگ‌های درشت در اردبیل خساراتی بر جای گذاشت

عکس خبري -  تگرگ‌هاي درشت در اردبيل خساراتي بر جاي گذاشت

ریزش تگرگ درشت عصر پنجشنبه سبب بروز خساراتی در قسمت‌های از شهرستان اردبیل شد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، پس از یک روز آفتابی به دنبال رشد سریع ابرهای طوفانزا موسوم به کومولونیمبوس آسمان اردبیل در عصر پنجشنبه به شکل ناگهانی تیره و تار شد و پس از وقوع چند رعد و برق، تگرگ‌هایی درشت از آسمان بر زمین ریخت.

ریزش تگرگ در قسمتی از شهر و به خصوص در بخش شمالی اردبیل اتفاق افتاد و این درحالی بود که ساکنان سایر محله‌های شهر اردبیل فقط آسمان ابری، صدای رعد و برق و بارش باران رگباری خفیف را تجربه کردند.

درشتی تگرگ‌ها به اندازه‌ای بود که خساراتی به شیشه‌ها‌ی اتومبیل‌ها، سقف‌های شیروانی و شیشه‌های منازل و نیز سردرختی‌ها که به دلیل استقرار زودرس هوای گرم در منطقه سردسیر اردبیل امسال کمی زودتر به بار نشسته‌اند وارد کرد.

تگرگ‌ها به محض برخورد با زمین به چند تکه کوچک تقسیم می‌شدند ولی درشتی آنها هنگامی مشخص می‌شد که در زمین‌های نرم خاکی و یا درون آب سقوط می‌کردند.

این شرایط جوی برای دقایقی سبب ایجاد اختلال در نظم عمومی و تردد رهگذران در محله‌های مذکور شد.

از تلفات و خسارات احتمالی این آشفتگی‌های جوی در سایر نقاط استان اردبیل به خصوص در نقاط کوهستانی و در روستاهای واقع در دامنه کوه‌ها خبری دریافت نشده است.

ساکنان اردبیل از هشت روز گذشته به شکل متوالی شاهد رشد ابرهای جوششی و وقوع رگبارهای موقتی و تند به خصوص در عصرها و ساعات پایانی روز هستند.

کارشناسان هواشناسی اردبیل پیش‌بینی کرده‌اند که تا روز شنبه آینده امکان وقوع بارش‌های رگباری در عصرها و ساعات پایانی روز در بعضی نقاط این استان وجود دارد.

۱۳۹۲/۳/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...