نسخه چاپی

كناره‌گیری غیر رسمی امیر قطر از قدرت

منابع آگاه اعلام كردند كه امیر قطر به طور غیر رسمی از قدرت كناره گیری كرده و مسند امور را به فرزندش سپرده است.

به گزارش نما ، فارس به نقل از منابع آگاه در قطر نوشت: شیخ «حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر که قصد داشت مسند قدرت را در سال 2016 به ولیعهد خود تحویل دهد ظاهراً زودتر از موعد مقرر دست به این کار زده و از روز گذشته به طور عملی زمام امور را به «تمیم» البته به طور غیر رسمی واگذار کرده و هنوز هم امور تشریفاتی را بر عهده دارد.

پیش از این روزنامه «الوطن» به نقل از کتابی که در این اواخر در کشور فرانسه چاپ و منتشر شده بود، نوشت که شیخ «حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر تصمیم گرفته است سال 2016 میلادی از قدرت کناره‌گیری کند.

منبع مذکور افزوده بود که به احتمال زیاد در 6 ماه آینده و چه بسا در تابستان آینده هنگام تعطیلات عید این تصمیم اعلام خواهد شد. در حال حاضر حمد بن جاسم بن جبر با مخالفت با تصمیمات ولیعهد سعی می کند که تمامی اختیارات را به عنوان نخست وزیر در اختیار گیرد.

این منبع قطری از نگرانی «حمد بن جاسم» از روی آوردن شیخ تمیم به اقدامات انتقام جویانه علیه منافع وی و تاثیر کامل شیخه موزه(همسر امیر قطر) بر تمیم خبر داد و بیان کرد: شیخ موزه دید خوبی به حمد بن جاسم ندارد و از آن بیم دارد که فرزندش در نبود پدرش نتواند حمد بن جاسم را کنترل کند.

۱۳۹۲/۳/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...