نسخه چاپی

اعزام ديپلمات‌هاي عربستان براي انتقال جنازه70 تروريست

8 هزار زن و مرد سعودی با حكم جهاد به سوریه رفته اند

عکس خبري -8 هزار زن و مرد سعودي با حکم جهاد به سوريه رفته اند

انتقال جنازه70 تروریست سعودی از سوریه به عربستان كه به تازگی صورت گرفته، دردسرهایی را برای حاكمیت ریاض ایجاد كرده است.

یک منبع سعودی در فرودگاه بین المللی ملک فهد به پایگاه الخبر پرس گفت که جنازه 70 تن از عناصر مسلح سعودی مخالف دولت بشار اسد از داخل سوریه به عربستان سعودی منتقل شده است.
بر اساس این گزارش، عربستان دیپلمات‌هایی را به ترکیه اعزام کرده بود تا ترتیب انتقال آسان جنازه این افراد از طریق فرودگاه ترکیه داده شود.
این منبع البته در مورد حضور این تعداد بالا از کشته شده‌های سعودی در سوریه گفت که دولت هیچ شهروندی را برای مبارزه به سوریه نفرستاده است و اگر کسانی این کار را کرده اند، به تصمیم خودشان بوده است.
وی تاکید کرد که در بین جنازه‌ها 4 زن نیز دیده می‌شود که در میان گروه های تروریستی سوریه بوده‌اند.
این منبع در مورد احتمال حضور شهروندان سعودی در سوریه گفت که هیچ آمار رسمی در این زمینه وجود ندارد اما تعداد آنها بالاتر از 8 هزار نفر است.
این در حالی است که مفتیان سعودی فتواهای متعددی را در مورد وجوب جهاد در سوریه صادر کرده‌اند،‌ رژیم حاکم بر عربستان نیز گرچه رسما اقدامی به صورت علنی در اعزام این تروریست‌ها انجام نداده، اما برای جلوگیری از این روند نیز تلاش نکرده و از فتواهای مفتیان خود حمایت کرده است.
همچنین برخی گزارش های موجود نشان از آن دارد که برخی خانواده‌های سعودی از دولت این کشور خواسته‌اند تا فرزندان آنها را از جنگ موجود در سوریه خارج کند.
در همین راستا خانواده‌های مفقود شده های سعودی در سوریه نیز تحرکات اعتراض آمیزی را آغاز کرده و اعلام کردند که کسانی که برای جهاد! به سوریه رفته‌اند در سایه سکوت و سرپوش گذاشتن دولت سعودی این کار را کرده‌اند.

۱۳۹۲/۳/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: