نسخه چاپی

احمدی‌نژاد:هیچكس نمی تواند مانع پرشتاب قطار دولت شود

رییس‌جمهور گفت: كارهای بزرگی در كشور انجام شده است كه برخی نمی‌خواهند باور كنند، چون نمی‌خواهند عجز خود را بپذیرند و سعی می‌كنند كارها را كوچك جلوه دهند یا تخریب كنند.


به گزارش نما به نقل از ایسنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز پس از افتتاح همزمان چهار هزار و 215 پروژه کشاورزی، رونمایی از هشت دستاورد شاخص کشاورزی و بهره‌برداری از نخستین گلخانه پیشرفته گیاهان تراریخته در ایران، با بیان اینکه "امروز در همه بخش‌های کشور از جمله کشاورزی شاهد حرکت جهشی به سمت قله‌ها هستیم"، تصریح کرد: فضای کار، اندیشه و تصمیم‌گیری متفاوت شده است و هدف‌گذاری‌ها، متعالی برای رسیدن به مرز‌های دانش و تامین نیازهای کشور با استفاده از همه ظرفیت‌های کشور است.

وی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران پروژه‌های افتتاح شده در حوزه کشاورزی افزود: در طبیعت همانطور که استعداد رشد می‌کند، با آفت نیز مواجه است و آفت، محصول را کاهش می‌دهد و کیفیت را پایین می‌آورد و همچنین هزینه‌های اضافی بر دوش ما می‌گذارد تا با آفت برخورد کنیم که البته آن هم اثرات منفی دارد و سلامتی انسان را به خطر می‌اندازد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه "خداوند متعال دوای هر آفتی را در طبیعت قرار داده است"، خاطرنشان کرد: گاهی برای افزایش مقاومت یک گیاه در مقابل یک آفت ویژگی‌ خاصی از گیاه دیگر را به آن منتقل می‌کنیم، یعنی استعداد‌های ذاتی یک گیاه را به گیاه دیگر منتقل می‌کنیم که کار پیشرفته‌ای است و این اتفاق در تولید فناوری بالاتر از سطح کشاورزی است. با دستیابی به این فناوری می‌توانیم هر ویژگی را از یک موجود زنده به یک موجود زنده دیگر منتقل کنیم که این یک انقلاب است.

وی با بیان اینکه "با استفاده از فناوری‌های ژنتیکی می‌توان ویژگی‌های نسلی را منتقل و ویژگی‌های منفی را حذف کرد"، افزود: شاهدیم در برخی کشورها این اتفاق می‌افتد، مثلا اینکه قد افراد بلندتر شود یا اینکه می‌توان از این فناوری‌ها برای حذف بیماری‌های قلبی و عروقی و تقویت کلیه‌های بهره گرفت.

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت ورود به دنیای ژنتیک برای ایجاد تغییرات ژنتیکی، اظهار کرد: کارهای بزرگی انجام شده است اما برخی باور نمی‌کنند، چون نمی‌خواهند عجز خود را بپذیرند، پس سعی می‌کنند کارها را کوچک یا تخریب کنند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه "پیشرفت‌ها در حوزه فناوری نوعی معجزه انسانی است"، ادامه داد: انسان اگر خود را باور کند و تصمیم بگیرد، پنج برابر این هم می‌تواند پیشرفت کند چون طبیعت تابع اراده انسان است.

وی با بیان اینکه "این استعداد را داریم که به صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی تبدیل شویم"، تاکید کرد: باید تنگ‌نظری‌ها را کنار بگذاریم.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه "سالانه 120 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شود که باید به 300 میلیون تن برسد"، گفت: طبیعی است یک سال تولید گوجه کم شود و در مقابل تولید پرتقال زیاد شود یا برعکس؛ پس نباید نگاه تنگ‌نظرانه داشت بلکه باید اندیشه‌های کوچک را کنار گذاشت و به جایی برسیم که از همه استعدادهای این آب و خاک استفاده کنیم و با دنیا تعامل داشته باشیم.

رییس‌جمهور در پایان با بیان اینکه "ما در قطاری نشسته‌ایم که با شتاب بالا حرکت می‌کند و هیچکس نمی‌تواند مانع حرکت پرشتاب این قطار شود"، به شوخی گفت: این کار ژنتیک یعنی خصلت‌هایی را منتقل کردن؛ پس امیدواریم روزی برسد که ژن اخلاق، ایمان و شجاعت را هم منتقل کنیم.

۱۳۹۲/۴/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...