نسخه چاپی

وضعیت جمعیت اسرائیل تا ۲۰۳۵

دفتر مركزی آمار رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام كرد میزان جمعیت تا سال ۲۰۳۵ به ۴ / ۱۱ میلیون نفر می‌رسد و از میزان یهودیان كاسته می‌شود.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه یدیعوت آحارونوت، همچنین بنا به اعلام دفتر مرکزی آمار اسرائیل انتظار می‌رود جمعیت اسرائیل پیرتر شده و متوسط طول عمر زنان در اسرائیل به حدود ۹۰ سال برسد.

بر اساس اعلام این دفتر انتظار می‌رود در ۲۲ سال آینده جمعیت اسرائیل ۴ / ۱۱ میلیون نفر برسد که برآورد شده ۷۳ درصد از آنها یهودی هستند. جمعیت یهودیان اسرائیل تا سال ۲۰۳۵ به حدود ۳ / ۸ میلیون نفر می‌رسد که این برابر با ۷۳ درصد جمعیت کل اسرائیل خواهد بود. این در حالی است که در سال ۲۰۱۰ جمعیت یهودیان در اسرائیل برابر با ۸ / ۵ میلیون نفر معادل ۷۵ درصد از کل جمعیت بود.

همچنین انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۳۵ جمعیت اعراب اسرائیل بالغ بر ۶ / ۲ میلیون نفر برسد که معادل ۲۳ درصد جمعیت کل اسرائیل خواهند بود. جمعیت اعراب اسرائیل تا پایان سال ۲۰۱۰ برابر با ۶ / ۱ میلیون نفر بود که معادل ۵ / ۲۰ درصد از کل جمعیت است.

بر اساس آمار پیش بینی شده که نرخ سالانه رشد جمعیت جامعه اعراب اسرائیل کاهش پیدا کرده و از ۷ / ۲ درصد در سال‌های اخیر به ۸ / ۱ درصد در پایان سال ۲۰۳۵ خواهد رسید.

همچنین این دفتر مرکزی آمار اسرائیل گزارش می‌دهد که ۹۴ درصد از افزایش جمعیت اسرائیل در نتیجه تولید مثل طبیعی افراد بوده و شش درصد از آن نیز در نتیجه مهاجرت خواهد بود. در مقام مقایسه در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ مهاجرت عامل ۱۱ درصد از رشد جمعیت اسرائیل بود.

همچنین این دفتر پیش بینی می‌کند که نرخ باروری زنان در اسرائیل به تدریج کاهش پیدا کرده اما همچنان به نسبت کشورهای غربی و همسایه بالاتر خواهد بود.

در فاصله سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ نرخ باروری در اسرائیل به طور میانگین برابر با ۹۵ / ۲ تولد برای هر زن بوده است و برآورد شده تا فاصله زمانی سال ۲۰۳۱ تا ۲۰۳۵ نرخ باروری زنان در اسرائیل به ۷۵ / ۲ درصد کاهش پیدا کند.

بنا بر پیش بینی‌های سازمان ملل نرخ باروری برای همین دوره زمانی در کشورهای توسعه یافته ۸۲ / ۱ تولد در هر زن خواهد بود.

همچنین در کشورهای همسایه اسرائیل نیز نرخ باروری زنان به عنوان مثال در اردن ۴۱ / ۲ در مصر ۲۷ / ۲ در سوریه ۲۳ / ۲ و در لبنان ۵۳ / ۱ خواهد بود.

همچنین انتظار می‌رود جمعیت اسرائیل پیرتر شود و گروه جمعیتی بالای ۶۵ سال به نسبت هر گروه جمعیتی دیگری تعدادشان بیشتر باشد. بر این اساس این گروه جمعیتی که اکنون ۱۰درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند تا سال ۲۰۳۵ میلادی، ۶ / ۱۴ درصد از کل جمعیت را تشکیل خواهد داد.

۱۳۹۲/۴/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...