نسخه چاپی

"دختر ایرانی"دومین دختر برتر جهان شد/عكس

عکس خبري -"دختر ايراني"دومين دختر برتر جهان شد/عکس

در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی، تینا تركمان موفق شد با كسب 28 نمره عنوان دومین دختر برتر جهان در این مسابقات را كسب كند.

به گزارش نما به نقل از فارس، در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی، دانش‌آموزان تیم ملی المپیاد ریاضی ایران، ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز کسب کردند و تینا ترکمان دومین دختر برتر جهان در این مسابقات شد.


دانش‌آموزان عضو تیم ملی المپیاد ریاضی کشورمان موفق شدند با کسب 2 مدال طلا، 3 مدال نقره و یک مدال برنز و پشت سر گذاشتن تمامی کشورهای اروپایی در میان ده تیم برتر جهان قرار گیرند.

در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی که از 27 تیرماه لغایت 6 مردادماه در شهر سانتامارتا در کشور کلمبیا برگزار شد، آلک بدرویا و عارف صادقی به مدال طلا، محمدجواد شعبانی، ماهان تجربه کار و تینا ترکمان به مدال نقره و سیدمحمدحسین سیدصالحی به مدال برنز دست یافتند و تیم ایران به مقام دهم جهان دست یافت.


در این مسابقات تینا ترکمان موفق شد با کسب 28 نمره عنوان دومین دختر برتر جهان در این مسابقات را کسب کند.در این دوره از مسابقات کشورهای چین، کره جنوبی و آمریکا به ترتیب به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

2212_MZJigH03.jpg

۱۳۹۲/۵/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: