نسخه چاپی

اسامی سران كشورهای خارجی در مراسم تحلیف+جدول

مراسم تحلیف حسن روحانی 13 مرداد ماه در مجلس شورای اسلامی با حضور مقامات ارشد كشورمان و جمعی از سران و مقامات كشورهای خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، ایران برای اولین بار از مقامات و سران کشورهای دیگر برای شرکت در این مراسم دعوت و اعلام کرد، دعوت عامی از همه کشورها به جز آمریکا انجام داده است و بر این اساس تاکنون حضور 40 کشور در سطح روسای جمهور، معاونین آنها، وزیران خارجه، روسای مجلس و نخست وزیران کشورها در این مراسم قطعی شده است.

بر این اساس تاکنون حضور 10 رئیس‌جمهور شامل کشورهای افغانستان، قزاقستان، پاکستان، لبنان، ارمنستان، کره شمالی، تاجیکستان، ترکمنستان، گینه بیسائو و توگو ، 3 نخست وزیر، 5 رئیس مجلس، 5 معاون رئیس‌جمهور، 10 وزیر خارجه و همچنین معاون دبیر کل سازمان ملل نهایی شده است.

مهمانان خارجی این مراسم در حافظیه و هتل‌های بزرگ تهران مستقر خواهند شد و سعدآباد نیز برای محل استقرار روسای جمهور پیش‌بینی شده است.

با توجه به اینکه برخی از مهمانان خارجی در همان روز ۱۳ مرداد وارد ایران می‌شوند، مراسم از ساعت 13 تا 16 برگزار می شود. پس از این مراسم مهمانان در ضیافت شام روحانی شرکت خواهند کرد.

اسامی و سطح مقامات و سران برخی کشورهای شرکت کننده بدین شرح است:

1.jpgهمچنین ترکیه نیز اعلام کرده است که در سطح وزیر در این مراسم شرکت خواهد کرد.

خاویر سولانا، رییس پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی نیز از مهمانان این مراسم هستند.

مجلس اعلام کرده است به احتمال زیاد مقامات کشورهای خارجی دیدارهایی نیز با رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور منتخب و رئیس مجلس داشته باشند.

علاوه بر 100 دفتر نمایندگی رسانه های خارجی که برای حضور در مراسم محوز دریافت کرده اند بیش از 50 نفر از خبرنگاران کشورهای آسیایی، اسلامی، اروپایی، آمریکایی و آفریقایی نیز برای شرکت در این مراسم به تهران سفر کرده اند و در روز مراسم به طور زنده امکان پخش مراسم را خواهند داشت.

همچنین این خبرنگاران روز جمعه نیز در مراسم راهپیمایی روز قدس حضور خواهند داشت و از این مراسم گزارش هایی تهیه می کنند.

۱۳۹۲/۵/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: