نسخه چاپی

هجوم مارها به شهرستان میبد

از ابتدای امسال تاكنون 28 حادثه مربوط به مار به مركز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی میبد گزارش شده كه نیمی از آن طی یك‌ماه اخیر رخ داد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا - منطقه یزد، محموددهقانی سرپرست سازمان آتش‌نشانی میبد با اعلام این خبر افزود: بیشترین موارد اعلام حادثه مار در سال‌های گذشته مربوط به فصل زمستان و اوایل بهار بود که طی آن مار برای خواب زمستانی یا رسیدن به شرایط بهتر، محل زندگی خود را تغییر می‌داد اما در چند روز اخیر شاهد افزایش بیش از حد انتظار گزارش مشاهده مار در منازل مسکونی ‌بوده‌ایم که یکی از دلایل این امر می‌تواند ناشی از گرمای کم‌سابقه هوا و کاهش رطوبت و روی آوردن مارها به محل‌های نمناک و خنک در واحدهای مسکونی باشد.

جلال دهقانی سرپرست ایستگاه شماره 1 آتش‌نشانی میبد و کارشناس امور ایمنی نیز با بیان اینکه اغلب مارهای گرفته شده سمی نبودند، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با مار ضمن حفظ خونسردی بدون هیچ اقدامی با سامانه 125 تماس بگیرند. متأسفانه در مواردی علاوه براین 28 حادثه شهروندان از روی ترس و وحشت اقدام به کشتن مار کرده‌اند.

دهقانی افزود: سازمان آتش‌نشانی پس از به دام انداختن مار آن را برای مصارف دارویی و غیره به مرکزی در یزد تحویل می‌دهد یا اینکه با هماهنگی محیط‌زیست آن را به طبیعت برمی‌گرداند.

به گزارش ایسنا، سه روز گذشته، مار شتری به طول 120 سانتیمتر در حیاط منزل شهروندی در مهرجرد میبد به دام افتاد.

۱۳۹۲/۵/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: