نسخه چاپی

صادرات نفتی به 60 میلیارد دلار رسیده است

عکس خبري -صادرات نفتي به 60 ميليارد دلار رسيده است


وزیر نفت گفت: باوجود به ظاهر تحریم نفتی کشور، صادرات نفتی جمهوری اسلامی ایران به 60 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، رستم قاسمی که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری در پارسیان حاضر شده بود شامگاه سه‌شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: در سفرهای استانی همیشه همراه هیئت دولت بوده‌ام، اما به دلیل نزدیکی این منطقه به پارس جنوبی و بومی بودن این منطقه، در جمع مردم پارسیان حضور یافته‌ام.

به گفته وی، هر فعالیتی که مربوط به وزارت نفت به ویژه بحث گازرسانی به منطقه خلیج فارس باشد در دستور ویژه قرار می‌گیرد

وزیر نفت ادامه داد: امسال وضعیت صادرات نفتی بهتر شده و برای شکوفایی اقتصاد کشور گام‌های بلندی برداشته شده و با وجودی که تمام کشورها علیه ایران بسیج شده‌اند، اکنون صادرات نفتی کشور به 60 میلیارد دلار رسیده است.

قاسمی با بیان اینکه، تحریم‌ها موجب پیشرفت ایران و عدم وابستگی به کشورهای بیگانه شده، افزود: سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی دارای حکمت‌هایی است

وی با بیان اینکه در حال حاضر 19 فاز از پارس جنوبی در حال فعالیت است، ادامه داد: قرار داد سازه‌های فازهای پارس جنوبی که در دولت‌های گذشته در بهترین فازها 60 ماه به طول می‌انجامید، اکنون 35 ماهه توسط کارکنان و مهندسان داخلی کشور به اتمام رسانده می‌شود.

وزیر نفت عنوان کرد: با توجه به اینکه کشور در محاصره اقتصادی قرار گرفته، اما دشمنان بدانند که کشور ما وابستگی به هیچ کشوری ندارد و این تحریم‌ها موجب پیشرفت و توسعه کشورمان شده است.

یادآور می‌شود قاسمی علاوه بر حضور در نشست شورای اداری پارسیان در ستاد مردمی به همراه امام جمعه و فرماندار پارسیان حضور و دیدار چهره به چهره با 30 نفر از مراجعه کنندگان به عمل آمد.

شهرستان پارسیان (گاوبندی سابق) در 480 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان و 60 کیلومتری پارس جنوبی واقع است، این شهرستان به دلیل برخورداری از منابع گازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

۱۳۹۱/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: