نسخه چاپی

جبهه‌های انتخاباتی در دور دوم انتخابات مجلس

عکس خبري -جبهه‌هاي انتخاباتي در دور دوم انتخابات مجلس

دور دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 15 اردیبهشت در تهران و 32 حوزه انتخابیه دیگر در حالی برگزار می‌شود كه جبهه‌های مختلف لیست‌ها و مواضع جداگانه‌ای را برای رقابت در این دوره ارائه كرده‌اند.به گزارش نما به نقل از فارس، در دور دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، جبهه‌ها و گروه‌های مختلف لیست‌ها و مواضع جداگانه‌ای را برای رقابت در این انتخابات ارائه کردند که در این مطلب گزارش کاملی از این رقابت منتشر شده است.


ائتلاف‌ها و گروه‌های انتخاباتی در حالی وارد دور دوم رقابت‌ با یکدیگر می‌شوند که در دور اول از 148 نفر کاندیدای معرفی شده جبهه پایداری در کل کشور 49 نفر، از 203 کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان 49 نفر و از 70 کاندیدای اصلاح‌طلبان نیز 16 نفر به مجلس راه یافتند.


بر اساس این گزارش در جبهه متحد اصولگرایان علاوه بر ۲۳ نامزد این جبهه که در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مرحله دوم راه یافتند، اسامی حجت‌الاسلام محمود نبویان و بیژن نوباوه دو تن از نامزدهای جبهه پایداری به لیست نامزدهای این جبهه در تهران برای مرحله دوم اضافه شد.


اسامی ۲۵ نامزد جبهه متحد اصولگرایان برای دور دوم انتخابات در تهران به شرح زیر است:


۱- دکتر علیرضا زاکانی


۲- دکتر احمد توکلی


۳- دکتر الیاس نادران


۴- فاطمه رهبر


۵- دکتر لاله افتخاری


۶- مهندس مهرداد بذرپاش


۷- ابراهیم انصاریان


۸- حسین فدایی


۹- دکتر زهره طبیب زاده نوری


۱۰- پرویز سروری


۱۱- دکتر مجتبی رحماندوست


۱۲- دکتر زهره الهیان


۱۳- دکتر الهام امین زاده


۱۴- حجت‌الاسلام والمسلمین محمود نبویان


۱۵- بیژن نوباوه


۱۶- محمداسماعیل کوثری


۱۷- حجت‌الاسلام والمسلمین کازرونی


۱۸- مهندس محمدرضا باهنر


۱۹- دکتر حسین مظفر


۲۰- حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم


۲۱- محمد نبی رودکی


۲۲- دکتر علی‌اصغر خانی


۲۳- دکتر اسدالله بادامچیان


۲۴- حسین نجابت


۲۵- محمدنبی حبیبی


اسامی ۲۵ نامزد جبهه پایداری برای دور دوم انتخابات در تهران به شرح زیر است:


1-حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان


2-دکتر علی‌اصغر زارعی


3-حجت‌الاسلام و المسلمین نبویان


4-حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی‌ریا


5-دکتر محمد سلیمانی


6-محمد اسماعیل کوثری


7-دکتر مهدی کوچک‌زاده


8-فاطمه آلیا


9-حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی


10-حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش


11-دکتر زهره طبیب‌زاده نوری


12-زهره لاجوردی


13-دکتر بتول نامجو


14-سردار حسن حمیدزاده


15-بیژن نوباوه


16-مهندس سیدمهدی هاشمی


17-علی خطیبی شریفی


18-اسماعیل کفایتی


19-حجت‌الاسلام و المسملین دکتر خلیلیان


20-دکتر حسین طلا


21- دکتر جوانمردی


22- محمود دهقانی


23- محمدحسین استادآقا


24- دکتر جواد محمدی


25 - علیرضا صفارزاده


* حضور صدای ملت حداقل با ۴ عضو در انتخابات


علی مطهری نماینده مردم تهران هم که در دور اول با لیست صدای ملت یا منتقدین دولت به عرصه انتخابات آمده بود از عدم انتخاب سرلیست برای جبهه متبوعش در دور دوم خبر داد و به فارس گفت: صدای ملت حداقل با ۴ عضو در مرحله دوم انتخابات حضور پیدا می کند و پذیرش اعضای جدید نیز در جلسات بعدی این تشکل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.*جبهه حامیان ولایت
دلاور صیامی دبیرکل جبهه حامیان ولایت دیگر ائتلاف حاضر در دور دوم انتخابات مجلس نیز که لیست متبوعش در دور اول علی مطهری را در سرلیست خود قرار داده بود با اعلام برکناری مطهری از سرلیستی این جبهه به فارس گفت: رودکی جایگزین مطهری در سرلیست حامیان ولایت می‌شود.


وی همچنین از اعلام اسامی کامل جبهه حامیان ولایت در هفته آینده خبر داد.


* سرلیستی مطهری و کازرونی در لیست جبهه ایستادگی
حسن بیادی سخنگوی جبهه ایستادگی و ائتلاف نزدیک به محسن رضایی از سرلیستی مطهری و کازرونی در لیست جبهه ایستادگی در دور دوم انتخابات مجلس خبر داد و درباره لیست ۲۵ نفره این جبهه به خبرنگار فارس گفت: در ارائه لیست جبهه ایستادگی همانند دور اول انتخابات با گروه‌های مختلف اصولگرایان اسامی مشترک خواهیم داشت و احتمالاً اسامی مشترکی نیز با جبهه متحد و پایداری در لیست‌مان وجود دارد.


*ائتلاف جهادگران ایران اسلامی
وهاب عزیزی که دبیرکلی ائتلاف جهادگران ایران اسلامی را بر عهده دارد و از لیست این جبهه فقط 6 نفر از افراد مشترک آن به دور دوم راه یافتند، از لیست 15 نفره خود برای دور دوم انتخابات که اوایل اردیبهشت اعلام می‌شود، خبر داد.


* حضور متفاوت اصلاح‌طلبان در دور دوم انتخابات علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر نیز درباره آخرین وضعیت این جبهه به خبرگزاری فارس گفت که در حال حاضر بنده و خانم جلودارزاده از خانه کارگر برای مرحله دوم انتخابات حضور داریم.


وی همچنین از احتمال همکاری خانه کارگر و صدای ملت در دوم انتخابات خبر داد.


حجت‌الاسلام فومنی دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات دیگر اصلاح‌طلب عرصه انتخابات نیز در گفت‌و‌گو با فارس از حضور مطهری و محجوب در لیست جبهه مردمی اصلاحات خبر داد و گفت در لیست تهران حضور ۶ نفر در این جبهه قطعی شده که ۲ نفر از آنها مطهری و محجوب هستند.


وی همچنین گفت که در اوایل هفته آینده در یک نشست مطبوعاتی لیست جبهه مردمی اصلاحات اعلام خواهد شد.


مصطفی کواکبیان نیز که در دور اول از راهیابی به مجلس بازماند، درباره نحوه حضور مردم‌سالاری در انتخابات گفت که در حال حاضر از لیست ما فقط سه نفر به دور دوم راه یافته است.


وی همچنین در گفت و گویی با برخی سایت های خبری گفته است: ما از لیست دور اولمان تنها سه نفر به دور دوم راه یافته‌اند. علی مطهری و خانم جلودار زاده است و آقای محجوب. البته ما به نیت 5 تن یکی دوتا هم به این‌‌ها اضافه می‌کنیم.
بنابراین گزارش دور دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ 15 اردیبهشت ماه در تهران و 32 حوزه انتخابیه دیگر برگزار خواهد شد.

۱۳۹۱/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...