نسخه چاپی

وقتی احمدی‌نژاد نخست‌وزیر ایران شد+عكس

یكی از مشهورترین اندیشكده‌های آمریكایی كه در تصمیم‌سازی مقامات این كشور نقشی به‌سزا دارد، در اشتباهی آشكار از محمود احمدی‌نژاد به‌عنوان نخست‌وزیر ایران نام برد!

به گزارش فارس، موسسه بروکینگز در این گزارش که "روح آینده ایران" نام داشت، بدون اینکه به این نکته توجه کند که 23 سال است در ایران سمتی به‌نام نخست‌وزیر وجود ندارد، از رئیس‌جمهور کشورمان به‌عنوان نخست‌وزیر نام برد.153896_797.jpgبا توجه به اختلاف فاحش این دو کلمه در نگارش، مشخص است که نگارنده بروکینگز نمی‌دانسته است که سمت دقیق آقای احمدی‌نژاد چیست، چرا که این اشتباه فاحش نمی‌تواند اشتباه تایپی باشد.

جالب اینجاست که اپراتور تحریریه سایت بروکینگز، می‌دانسته است که احمدی نژاد رئیس‌جمهور ایران است و در یک سوتیتر، از وی به عنوان رئیس‌جمهور نام برده اما نویسنده بروکینگز مرتکب چنین اشتباهی شده است.

این امر که مستقیما به سطح سواد و دانش نگارندگان این به‌اصطلاح اندیشکده آمریکایی حامی رژیم اسرائیل باز می‌گردد، نشان می‌دهد که مقامات آمریکایی برای تصمیم‌سازی‌های خود در خصوص ایران به چه سطحی از شناخت متکی هستند. با این وصف، اشتباهات سیاست‌گذاران آمریکایی در خصوص ایران چندان هم عجیب به‌نظر نمی‌رسد.

بروکینگز، توسط "حیم سابان"، سرمایه‌دار صهیونیست حامی حزب دموکرات بنیان نهاده شده است. این موسسه در تئوری بازی‌ها و شبیه‌سازی فرآیندهای بین‌المللی فعالیت می‌کند و تاثیری به‌سزا در تصمیم‌سازی‌ها دارد. بدیهی‌ست این موسسه اشتباه مزبور را اشتباهی ساده و احتمالا نگارشی خواهد انگاشت اما به‌هرحال توصیه می‌شود نویسندگان این موسسه پیش از نگارش مقالات خود، نگاهی کوتاه به قانون اساسی ایران بیندازند.

۱۳۹۱/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: