نسخه چاپی

تقلید از خط بی‌بی‌سی ۱۷ میلیارد تومان آب خورد

پروژه سینمایی «لاله» كه هزینه بسیار سنگین به دولت تحمیل كرده ظاهرا قرار نیست پرونده آن برای مدیران تازه به سادگی بسته شود.

به گزارش نما به نقل از تابناک، اخبار جالبی از پروژه‌هایی که در دو سال پایانی حضور جواد شمقدری و همکارانش در سازمان سینمایی کلید زده شد، به گوش نمی‌رسد و ظاهرا مدیران تازه این سازمان با شرایط عجیبی روبرو هستند و چند سال زمان نیاز دارند تا شرایط مجموعه تحت مدیریت‌شان را به حالت طبیعی بازگردانند که بخشی از طبیعی‌سازی شرایط به همین قراردادها بازمی‌گردد.

این پروژه که محصول تصمیم شمقدری بود تاکنون بیش از ۵/۶ میلیارد تومان بودجه از سازمان سینمایی دریافت کرده و آن‌گونه که قرار بوده، مراحل پس از تولیدش قرار بوده خارج از ایران انجام شود که یکی از مسئولان از عدد ۳-۲ میلیون یورویی سخن به میان آورده بود که سه میلیون یورو به اضافه شش و نیم میلیارد تومانی که تاکنون پرداخت شده، بیش از هفده میلیارد هم می‌شود.

البته ظاهرا قرار نیست آن دو سه میلیون یورو مابقی هزینه شود و مدیران سینمایی جدید برای آنکه این ترکمنچای بودجه سال ۹۲ سینمای ایران را نیز صاحب نشود، خواستار طی مراحل پس از تولید در داخل ایران شده‌اند اما با این حال پایان پروژه‌ای که حدود سی دقیقه از آن باقی مانده و اتفاقا سی دقیقه داخل پیست و پرهزینه آن باقی مانده، بعید است حتی با هشت میلیارد تمام شود و احتمالا هزینه‌های کلان این پروژه به همین سادگی تمامی ندارد.

یادآور می‌شود سوژه اصلی این فیلم اولین بار از سوی شبکه دولتی انگلیس کلید زده شد و سپس حلقه انحرافی به کپی‌برداری از آن پرداخت.

۱۳۹۲/۷/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...