نسخه چاپی

مادر و پسری كه در یك روز حكم گرفتند

انتصاب یك مادر و پسر در دو عنوان متفاوت در یك وزارت خانه از جمله اتفاق های جالب این چند روز اخیر بود.

به گزارش نما، دو انتصاب برای یک خانواده در یک روز و یک وزارتخانه. شاید مادر و پسر خانواده «احمدی افزادی» را بتوان خبرسازترین خانواده روز ۲۳ مهرماه دانست. مادر و پسری که دو حکم از یک وزارتخانه گرفتند. یکی به عنوان مشاور وزیر در سمت خود ابقا و دیگری به عنوان رئیس دانشکده متعلق به وزارت ارشاد منصوب شد.

«عفت شریعتی» که سابقه نمایندگی مردم مشهد در مجلس شوری اسلامی و سخنگویی و نائب رئیسی در کمیسونهای فرهنگی و اجتماعی مجلس را دارد، روز ۲۳ مهرماه با حکم علی جنتی، به عنوان مشاور وزیر ارشاد در امور بانوان ابقا شد. شریعتی ۶۱ ساله که مشاور اموربانوان وزیرارشاد دولت دهم هم بود، سه شنبه گذشته با حکم وزیر جدید ارشاد، در سمت خود ابقا شد.

اما کمی آن سو تر از اتاق وزیر در ساختمان وزارت ارشاد، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) هم حکم ریاست دانشکده خبر را به نام پسر خانم شریعتی زد. «محمود احمدی افزادی» که در سال ۸۶ هم سابقه مدیریت دانشکده خبر را داشت، ۲۳ مهرماه با حکم «محمد خدادی» مدیر عامل ایرنا، به دانشکده خبر رفت تا کلید اتاق ریاست این دانشکده را تحویل بگیرد.

احمدی افزادی پیش از این مدیرکل اخبار شبکه جام جم، مدیرکل ارتباطات مرکز پژوهشهای صداوسیما، عضو هیئت علمی دانشکده صداوسیما بوده است. ضمن این که به عنوان «مشاور» در کنار اکبر ترکان هم حضور دارد.

احمدی غیر از این ها سابقه اجرای برنامه تلویزیونی «نگاه یک» را هم دارد و برنامه زنده «شب آفتابی» در شبکه تهران هم از جمله فعالیت های فعلی او به عنوان تهیه کننده و مجری در تلویزیون است.

عفت شریعنی در گفتگویی که سال ۹۰ در ماهنامه «دنیای زنان» منتشر شده است درباره خانواده و رابطه مادر و پسری با فرزندانش گفته: «همسر من قاسم احمدي افزادي است كه در دانشگاه علوم تربيتي مشهد مشغول به كار بود و در حال حاضر بازنشسته است. يك دختر و سه پسر به نام‎هاي محمود، مسعود و اميرحسين دارم. محمود احمدي افزادي كه فرزند اول من است در حال حاضر مدير شبكه تهران است و در دانشگاه هم تدريس مي‏كند و رسالت رسانه‎اي خودش را انجام مي‎دهد. محمود داراي دكتراي ارتباطات با گرايش مديريت استراتژيك است و مسعود هم در رشته عرفان و اديان تحصيل مي‎كند و در اين عرصه تدريس مي‏كند.

دخترم داراي مدرك كارشناسي ارشد رشته فقه و مباني اسلامي است و مشغول تدريس است. دو فرزند اول من يعني محمود و مسعود سال‎هاست كه در تهران ساكن هستند و ازدواج كرده‎اند اما دخترم در مشهد ازدواج كرده و آنجا ساكن است. اميرحسين كه پسر آخر و فرزند آخر خانواده است فعلا مجرد است و در رشته زبان انگليسي در دانشگاه آزاد مشهد در حال تحصيل مي‏باشد. من با پسرانم خيلي صميمي هستم. فاصله سني من با فرزندان به ويژه دو پسر اولم بسيار كم است.

با فرزند اولم حدود ۱۸ سال اختلاف سني دارم. ما هميشه با هم بوده‎‎ايم و حتي با هم كار پژوهشي انجام مي‌دهيم. روابط من با فرزندان بسيار صميمي و محترمانه است. هيچ كدام از فرزندانم با من و پدرشان با لفظ تو و الفاظ مفرد صحبت نمي‎كنند و هميشه آن حالت احترام‎آميز در خانواده ما وجود دارد. از يك طرف محيط خانواده صميمي است و از طرفي هر كدام از اعضاي خانواده احترام سايرين را رعايت مي‌كنند و اين موضوع بين كوچك و بزرگ تفاوتي ندارد.»

پسر اول خانواده احمدی افزادی یعنی «مسعود» هم مدیر شبکه تلویزیونی «شما» در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

۱۳۹۲/۷/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...