نسخه چاپی

محسن رضایی:نشان دادیم ایران اهل صلح و بیزار از سلاح هسته‌ای است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این دوره از مذاكرات چهره‌ واقعی ایران شفاف شد و ما توانستیم ‌رژیم صهیونیستی را به شدت عصبانی كنیم و نشان دهیم ‌ایران به دنبال صلح و بیزار از بمب هسته‌ای و شیمیایی است.

به گزارش نما، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه سفر مشهد گفت: در بحث مذاکرات دو نوع دستاورد قابل پیش‌بینی است؛ از لحاظ دستاوردهای مستقیم، کمترین انتظار ما از غربی‌ها لغو همه تحریم‌هاست و بیشترین آن ‌که به این نتیجه برسیم‌ باید همه سلاح‌های شیمیایی در منطقه از میان برود.
دستاورد دوم این که در دمکراسی تبعیض قائل نشوند؛ مثل مردم بحرین که حکومت مردمی می‌خواهند. در مورد دستاوردهای غیرمستقیم مذاکرات نیز باید گفت در دنیا طی هشت سال گذشته، فضایی درست کردند که ایران به دنبال جنگ و کشتار است.

وي ادامه داد: در این دوره از مذاکرات چهره‌ واقعی ایران شفاف شد و ما توانستیم ‌رژیم صهیونیستی را به شدت عصبانی کنیم و نشان دهیم ‌ایران به دنبال صلح و بیزار از بمب هسته‌ای و شیمیایی است. این را باید به تیم مذاکره‌کننده بگویم که نباید در مذاکرات هیجان‌زده و ذوق‌زده شوند.

رضایی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره کارکرد دولت یازدهم در زمینه نرمش قهرمانانه پاسخ داد: در تمام دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، سیاست خارجی تحت نظارت ایشان بوده و البته این بدان معنا نیست که دولت‌ها اشتباه نکردند و این اشتباه به میزان بصیرت دولت‌ها متغیر بوده است. هر جا بصیرت باشد میزان تندروی و کندروی کاهش می‌یابد؛ برای نمونه، در زمان آقای احمدی‌نژاد چرا به توافق آقای لاریجانی با سولانا عمل نشد یا چرا به توافقات‌ با پوتین ‌عمل نشد و پشت پا زده شد؛ این کندروی و تندروی‌ها مشکلاتی را پدید آورد.

وی اظهار امیدواری کرد که دولت یازدهم، تجربه‌های گذشته را با توسل به مشی اعتدال خود به کار گیرد.

۱۳۹۲/۷/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...