نسخه چاپی

بروجردی:قرار نیست ایران از حق غنی سازی عدول كند/لغو تمام تحریم‌ها می‌تواند نشانه گام‌های عملی باشد

رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر اینكه غنی‌سازی حق مسلم ملت ایران است، گفت: لغو تمام تحریم‌ها می‌تواند نشانه گام‌های عملی باشد در غیر اینصورت نمی‌‌توان به نتیجه امیدوار بود.

به گزارش نما - فارس نوشت:
علاالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو گفت: برخی از کشورها به خصوص رژیم اشغالگر قدس به دنبال عدم نتیجه گیری مذاکرات هستند.

وی با بیان اینکه شیطنت برخی رسانه‌های متصل به صهیونیست‌ها درباره مذاکرات ژنو قابل پیش بینی بود، تصریح کرد: آنها به دنبال عدم نتیجه گیری مذاکرات هستند که باید دراین زمینه هوشیار بود.

بروجردی با تاکید بر اینکه منحنی نزولی رفع تحریم‌ها دیگر اقدامی است که باید 1+5 در دستور کار قرار دهد، تصریح کرد: در چنین شرایط ما هم در جهت رفع ادعای غربی‌ها درباره عدم شفافیت و اطمینان بخشی اقدامات هسته‌ای پیش خواهیم رفت؛ البته اقدامات ایران تحت نظرات آژانس بوده و کاملا شفاف است.

وی با بیان اینکه در روند مذاکرات باید حقوق حقه ملت ایران به رسمیت شناخته شود، خاطرنشان کرد: طی مذاکرات تا حصول نتیجه بایستی غنی سازی که محور فعالیت هسته‌ای است به رسمیت شناخته شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مذاکرات را یک توافق 2 جانبه دانست که نیاز به یک تفاهم دوطرفه دارد.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست ایران از حق غنی سازی عدول کند، اظهار داشت: در واقع به تعبیر مقام معظم رهبری ما باید نرمش قهرمانان داشته باشیم اما اصل غنی سازی حق ملت ایران است که مجلس نیز به آن حساس بوده و برایش مصوبه دارد.

بروجردی در لزوم رفع تحریم‌ها از سوی 1+5 تاکید کرد و گفت: لغو تمام تحریم‌ها می‌تواند نشانه گام‌های عملی باشد و در غیر اینصورت نمی‌ توان به نتیجه امیدوار بود.

وی درباره پذیرش پروتکل الحاقی هم تاکید کرد: ما در مجلس عدم پذیرش پروتکل را به تصویب رساندیم و چون این موضوع مصوبه مجلس است طبیعی است که برداشتن هر گامی در این زمینه از سوی دولت باید با مصوبه مجلس باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد این کمیسیون برای حضور یک نماینده در مذاکرات هسته‌ای گفت: در مذاکرات گذشته به دلیل عدم وجود زمان کافی توافقات حاصل نشد اما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی با اعلام اینکه در جلسه سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محمد جواد ظریف مسئله را پیگیری خواهیم کرد، گفت: هنوز گزینه‌های مد نظر مجلس انتخاب نشدند و ما به دنبال اصل قضیه هستیم.

۱۳۹۲/۷/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...