نسخه چاپی

یارانه ایرانیان خارج از كشور حذف می شود

عبدالكریم رجبی، عضو كمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حذف یارانه ایرانیان مقیم خارج از كشور و همچنین صاحبان سرمایه كه مالیات بالایی می پردازند، در طی سه ماه آینده حذف خواهد شد.

به گزارش نما به نقل از مهر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با توجه به اصلاح بودجه سال 92 دولت افزود: کمیسیون اقتصادی بررسی لازم را انجام داده است و قرار است در صورت آنکه اولویت آن رای بیاورد، بودجه دولت از 210 هزار میلیارد تومان به 160 هزار میلیارد تومان کاهش خواهد یافت و همین سبب خواهد شد دولت بودجه را قانونمند به ردیفهای مصوب تخصیص دهد.
رجبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس
عبدالکریم رجبی ، در ادامه مهمترین بخش از اصلاح بودجه را در هدفمند کردن یارانه ها عنوان کرد و بیان داشت: دولت موظف گردید در طی سه ماه آینده کسانی که درآمد بالا دارند را شناسایی نموده و یارانه آنها را حذف نموده و با این کار یارانه به معنای واقعی هدفمند می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه گفت: صرفه جویی در یارانه نقدی سبب آن می شود که ما بخشی از این مبلغ را در تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام که نیاز به اعتبار 400 هزار میلیارد تومانی دارند هزینه کنیم که در صورت ناتمام رها شدن این پروژه ها شاهد فرسایش آنها خواهیم بود.

رجبی در ادامه تعداد افراد مشمول یارانه را 50 میلیون نفر عنوان کرد و تصریح کرد: مبلغ پرداختی بابت یارانه کافی نیست و خانواده هایی هستند که علی رغم دریافت یارانه با مشکلات اقتصادی مواجه هستند که دولت می تواند صرفه جویی در مبلغ یارانه ها را در بحث بهداشت و رفاه اجتماعی اقشار ضعیف هزینه کند.
ثبت: ۱۳۹۲/۸/۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: