نسخه چاپی

بلاتر:

با روحانی در مورد آینده فوتبال كشورش صحبت می‌كنیم

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال گفت: با روحانی در مورد آینده فوتبال ایران صحبت می‌كنیم.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) بامداد امروز (چهارشنبه) پس از سفری که به قبرس داشت وارد ایران شد. وی قرار است با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران ملاقاتی داشته باشد و پس از ترک ایران به امارات سفر خواهد کرد تا فینال رقابت‌های جام‌جهانی زیر 17 سال را از نزدیک تماشا کند.


سپ بلاتر در خصوص هدفش از سفر به ایران به سایت فیفا گفت: هدف من از سفر به ایران ملاقات با مسئولین فدراسیون فوتبال ایران است که خیلی وقت بود نتوانسته بودم به این کشور سفر کنم. سال گذشته قصد سفر به این کشور را داشتم ولی آن را به تعویق انداختم ولی حالا زمان مناسب و خوبی برای سفر به آنجا است تا بابت صعود ایران به مرحله پایانی جام‌جهانی 2014 برزیل به مردم این کشور تبریک بگویم. مردم ایران از اینکه تیم‌شان به مرحله پایانی جام‌جهانی 2014 برزیل رسیده‌‌اند، خیلی خوشحال هستند و همین احساس فوق‌العاده‌ای به آنها داده است.
رئیس فیفا در خصوص ملاقات با روحانی اظهار داشت: کشور ایران اخیرا دچار تغییراتی شده و ملاقات با رئیس‌جمهور،‌ روحانی باعث افتخارم است. در ملاقاتی که با رئیس‌جمهور ایران خواهم داشت در خصوص آینده این کشور و آینده فوتبال ایران صحبت می‌کنیم چون ایران کشوری بزرگ با فوتبالی فوق‌العاده است.


بلاتر در خصوص رویارویی احتمالی ایران و آمریکا در جام‌جهانی 2014 هم تاکید کرد: ایران در جام‌جهانی 1998 فرانسه با تیم ملی آمریکا بازی کرد و ممکن است در جام‌جهانی 2014 برزیل باز هم این 2 تیم با هم مصاف کنند. احتمال این که ایران و آمریکا که هر 2 واجدالشرایط حضور در مرحله پایانی جام‌جهانی شده‌اند در قرعه‌کشی که صورت می‌گیرد در یک گروه قرار بگیرند هم وجود دارد.


رئیس 77 ساله فیفا تصریح کرد: همچنین در ملاقاتی که با روحانی خواهم داشت در مورد مشکلات تحریم‌های جهانی که هنوز هم بر ایران وجود دارد، صحبت می‌کنم. این تحریم‌ها مشکلاتی را برای ما هم به وجود آورده و مانع از این شده تا ما نتوانیم به منظور بهبود وضعیت فوتبال این کشور کمک کنیم و نتوانیم در صورت نیاز کمک‌های مالی خود را از طریق سیستم برنامه مالی فیفا ارائه دهیم.


بلاتر همچنین در آستانه برگزاری دیدارهای مرحله پلی‌آف جام‌جهانی 2014 برزیل گفت که دیدن بازی 2 تیم او را بیشتر از بقیه به هیجان ‌آورده و گفت: از حضور تیم ملی اردن در بازی پلی‌آف بین‌المللی و تیم ایسلند در مرحله پلی‌اف اروپا شگفت‌زده شدم. به نظرم هر 2 تیم شانس حضور در مرحله پایانی جام‌جهانی 2014 را دارند و در حال حاضر پشت در این رقابت‌ها هستند و درهای برزیل را به صدا در می‌آورند تا شاید در این این رقابت‌ها به روی آنها باز شود. به هرحال معجزه هم جزیی از فوتبال است.


وی همچنین تصریح کرد: تیم‌های حاضر در مرحله پلی‌آف شور و هیجان را برای هواداران‌شان به ارمغان خواهند آورد ولی ما به دنبال راهی هستیم تا تیم‌ها بدون نیاز به حضور در مرحله پلی‌آف تکلیف‌شان برای صعود به مرحله پایانی این تورنمنت معتبر قطعی شود.

۱۳۹۲/۸/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...