نسخه چاپی

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان توصیه كرد:

كهنسالان نباید در منزل تنها بمانند

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از انهدام باند 10 نفره سارقان خشن افراد كهنسال در اصفهان خبر داد و توصیه كرد افراد، پدر و مادر كهنسال خود را تنها نگذارند و در انتخاب پرستار و یا خدمتكار نهایت دقت را داشته باشند.

به گزارش نما به نقل از قدس آنلاین، ستار خسروی افزود: بدترین نوع سرقت در جامعه که سارقان و اشرار می‌توانند داشته باشند، سرقت از افراد کهن‌سال، بی‌دفاع و ضعیف است و کهنسالان باید دقت کنند از تردد افراد غریبه به منازل خود پرهیز و تا افراد را شناسایی نکردند در را باز نکنند.
وی اظهارداشت: سارقان به عنف از کهنسالان با توسل به خشونت حتی در مواقعی که خشونت‌ها منجر به آسیب‌های جسمی و روحی شدید به قربانیان نیز شده است، اقدام به سرقت طلاجات و وجه ‌نقد کرده‌اند.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تصریح کرد: در پی وقوع سرقت‌هایی از این دست در شهر اصفهان و چند شهرستان همجوار، تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی اصفهان در این زمینه آغاز و با پیگیری و تلاش شبانه‌روزی باند بزرگ از این افراد شامل شش مرد و چهار زن شناسایی و دستگیر و اموال مسروقه به ارزش 300 میلیون تومان از آنان کشف شد.
وی ادامه داد: متهمان به ده فقره سرقت از منزل افراد کهنسال اقرار نموده و شکایت شکات نیز اخذ شده است.
خسروی اضافه کرد: در مخفی‌گاه این افراد تعدادی شیشه مشروبات الکلی کشف شد و این در حالی است که برخی از اعضای باند معتاد به مواد مخدر بودند.
وی با بیان اینکه اموال طلا و نقره از این افراد کشف و ضبط شده است، اضافه کرد: زن‌های دستگیر شده در این باند ابتدا قربانیان خود را شناسایی و اطلاعات لازم را در اختیار سایر اعضای باند برای ارتکاب سرقت قرار می‌دادند.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه تحقیقات از سارقان کماکان ادامه دارد، گفت: این سارقان در سرقت‌ها بدترین نوع خشونت را از خود نشان می‌دادند که دستگیری این افراد نشان داده اکثرا سابقه‌دار هستند.
وی با تأکید به اینکه قانون نیز مجازات خود را در خصوص این افراد اعمال می‌کند، تصریح کرد: پلیس فرماندهی انتظامی اصفهان از تمامی ظرفیت خود برای دستگیری این نوع سارقان استفاده می‌کند تا احساس امنیت را به شهروندان هدیه کند.

۱۳۹۲/۸/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...