نسخه چاپی

وزیر بهداشت خبر داد:

آثار مثبت رفع تحریم‌ها در حوزه سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از تلاش بیشتر برای رفع مشكلات دارو و تجهیزات پزشكی خبر داد و گفت: البته آثار رفع تحریم‌ها به مرور خود را در حوزه سلامت نشان می‌دهد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سید حسن هاشمی در خصوص اثرات توافقات هسته ای بر نظام سلامت کشور اظهار داشت: آنچه رئیس جمهور در خصوص جدی بودن همه وزارتخانه‌ها برای بهره گیری از فرصت ایجاد شده بر اساس توافقات هسته ای گفت همه شنیدند و به آن توجه خواهند کرد.

وی که در حاشیۀ دیدارش با دو تن از پزشکان جانباز ۷۰ درصد در چهارمین روز از هفتۀ بسیج، بیان داشت: مردم به تدریج طی ماه‌های آینده شاهد اثرات رفع تحریم‌ها بر نظام سلامت کشور نیز خواهند بود و در این زمینه برنامه ریزی‌های مناسب انجام خواهد شد.

هاشمی افزود: از امکانی که ایجاد شده است برای رفع مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باید نهایت بهره را ببریم تا بتوانیم به قولی که به مردم داده ایم جامۀ عمل بپوشانیم.

آرامش در حوزۀ سلامت طی سال ۹۳

وی با بیان اینکه قطعاً آرامش در سال ۹۳ در حوزۀ سلامت بیشتر خواهد بود، گفت: اقدامات مقدماتی برای ایجاد یک بیمه قوی و کارآمد آغاز شده که امیدواریم از این طریق فشار هزینه‌ها بر مردم روند کاهش پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، مجید کابلی جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی و متخصص ژنتیک نیز در دیدار با وزیر بهداشت، ضمن تبریک توافقات هسته ای کشورمان گفت: این توافقات که با دعای خیر مردم انجام شد حتماً برای کشور خیر و برکت به دنبال دارد.

وی افزود: ما در رشتۀ ژنتیک تحریم‌ها را بیش از سایر حوزه‌ها درک کردیم زیرا گاهی برای وارد کردن مواد تحقیقاتی خود از خارج مشکلات زیادی داشتیم که امیدواریم با این توافقات حرکت رو به جلوی تحقیقاتی در کشورمان تسریع شود.

۱۳۹۲/۹/۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: