نسخه چاپی

نتایج هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر

تیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر صبای قم به یك امتیازی صدر جدول رسید تا جدال مدعیان قهرمانی در ادامه رقابت‌های لیگ برتر جذابیت‌های بیشتری داشته باشد. سپاهان دیگر مدعی این دوره از مسابقات هم دست به كار بزرگی زد و در تبریز تراكتورسازی را شكست داد. حالا شش تیم برای رسیدن به عنوان قهرمانی كورس گذاشته‌اند كه فاصله امتیازی آنها نزدیك است.

به گزارش نما به نقل از مهر، در ادامه دیدارهای هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر از ساعت 15 امروز تیم های صبای قم و استقلال تهران در ورزشگاه یادگار امام قم به مصاف هم رفتند که در پایان آبی پوشان تهرانی موفق شدند با نتیجه 2 بر یک میزبان خود را شکست دهند. در این دیدار محمدقاضی(40) و پژمان منتظری(66) گل زدند و رضا عنایتی(80) برای صبا گل زد.

شروع این دیدار با حملات تیم صبا بود و هر چند شاگردان صمد مرفاوی فرصت خطرناکی را روی دروازه مهمان تهرانی ایجاد نکردند اما در دقایق ابتدایی زمان بیشتری را در اختیار داشتند. بااین حال استقلال در دقیقه 10 می توانست توسط پژمان نوری به گل برتری برسد اما کم دقتی این بازیکن فرصت طلایی را از استقلال گرفت. در دقایق میانی نیمه اول دو تیم بازی پایاپای اما سرد و کسل کننده ای را به نمایش گذاشتند و نتوانستند موقعیت خطرناکی را ایجاد کنند.

اما در حالی که بازی روند کندی را دنبال می کرد در دقیقه 40 مجید غلام نژاد توپ بلندی را از جناح راست روی دروازه صبای قم ارسال کرد که محمد قاضی با ضربه سر این توپ را به تور دروازه میزبان چسباند تا شاگردان قلعه نویی نیمه اول را از صبا ببرند.

با شروع نیمه دوم شاگردان قلعه نویی عملکرد بهتری داشتند و موفق شدند گل دوم را در دقیقه 66 توسط منتظری وارد دروازه صبا کنند اما این پایان کار نبود و رضا عنایتی از اشتباه و تعلل پژمان نوری در محوطه جریمه استفاده کرد و با ربودن توپ از وی دروازه سیدمهدی رحمتی را باز کرد.

بعد از این گل صبایی ها برای رسیدن به گل تساوی تلاش کردند اما استقلالی با دفاعی خوب و منطقی نتیجه را حفظ کردند تا با سه امتیاز این بازی 35 امتیازی شوند و در فاصله یک امتیازی پرسپولیس در صدر جدول قرار بگیرند.

تیم فوتبال سپاهان که در تبریز به مصاف تراکتورسازی رفته بود با یک پیروزی شیرین 30 امتیازی شد و به مربع قبلی قهرمانی اضافه شد تا در هفته های آینده شاهد جدال های جذابتری باشیم.

شاگردان یحیی گل محمدی هم در ورزشگاه تختی تهران برابر راه آهن سورینت به پیروزی شیرینی دست پیدا کردند تا همچنان نفت هم جزو مدعیان قهرمانی این دوره از مسابقات باقی بماند. فولاد خوزستان هم در گیلان برابر داماش پیروزی با ارزشی را کسب کرد.

نتایج روز دوم از هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر به شرح زیر است:

* داماش گیلان یک - فولاد خوزستان 2
گل: لوسیانو پریرا(45 و 48) برای فولاد - علیرضا نظیفکار(53 پنالتی)
* راه آهن سورینت یک - نفت تهران 3
گل ها: پیروز قربانی(45) برای راه آهن - رضا نوروزی(38 پنالتی)، هادی نوروزی(86) و گل به خودی(93) برای نفت
* تراکتورسازی تبریز یک - سپاهان اصفهان 2
گل: مهدی شریفی(45) و امید ابراهیمی(91) برای سپاهان - کریم انصاریفرد(83) برای تراکتورسازی

* صبای قم یک - استقلال تهران 2
گل ها: رضا عنایتی(80) برای صبا - محمد قاضی(40؟) و پژمان منتظری(66) برای استقلال

در مسابقات روز نخست از هفته نوزدهم سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر روز پنجشنبه چهار دیدار برگزار شد که نتایج زیر رقم خورد:

* پرسپولیس یک - سایپای البرز صفر
* فجرسپاسی صفر - گسترش فولاد صفر
* استقلال صنعتی صفر - ملوان بندرانزلی 2
* ذوب آهن اصفهان یک - مس کرمان یک

در پایان رقابت های هفته نوزدهم تیم های پرسپولیس و نفت تهران با 36 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار گرفتند. استقلال با 35 امتیاز در رده سوم قرار گرفته و تیم فولاد با 35 امتیاز در رده چهارم است. تراکتورسازی نیز با 33 امتیاز و سپاهان با 30 امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.
ثبت: ۱۳۹۲/۹/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: