نسخه چاپی

صعود یك پله‌ای استقلال با شكست صبا

استقلال با برتری ۲ بر یك برابر صبا در قم به رده سوم جدول لیگ برتر راه یافت.

به گزارش نما به نقل از ایسنا،این دیدار قرار بود از ساعت 15 آغاز شود اما با شش دقیقه تاخیر شروع شد. یکی از دلایل تاخیر در شروع بازی، انجام یک دقیقه سکوت به مناسب درگذشت بیوک جدیکار، پیشکسوت باشگاه استقلال و تیم ملی بود.

نیمه نخست

بازی را صبای قم بسیار بهتر آغاز کرد. بازیکنان این تیم از همان ابتدا نشان دادند که قصدشان پیروزی در این بازی است. در سه دقیقه ابتدای بازی، صبا دو موقعیت بسیار خوب گلزنی به دست آورد که در یکی از آنها، بازیکن صبا با مهدی رحمتی تک به تک شد اما این فرصت را از دست داد.

چند دقیقه بعد، استقلال هم صاحب موقعیت شد اما پژمان نوری که با دروازه‌بان صبا تک به تک شده بود، در کمال ناباوری توپ را به بیرون زد.

دقیقه 24، رضا عنایتی موقعیت خوبی برای زدن گل اول بازی داشت اما مدافع استقلال به خوبی توپ او را گرفت. هر چند عنایتی معتقد بود که رویش خطایی صورت گرفته است.

دقیقه 29، باز هم صبا موقعیت خوبی به دست آورد و این بار داور پشت محوطه جریمه خطایی به سود صبا اعلام کرد که عنایتی بلافصله توپ را به جریان انداخت و مهاجم صبا از این فرصت استفاده کرد و سعی کرد که وارد محوطه جریمه شود. غلام نژاد که برای گرفتن توپ به مصاف بازیکن صبا رفته بود قبل از رسیدن به توپ زمین خورد تا داور خطای بازیکن صبا را اعلام کند. این تصمیم داور با اعتراض صبایی‌ها همراه شد.

دقیقه 35، مومنی از صبا از سمت راست زمین خودی وارد زمین حریف شد و با دریبل دوطرفه خوبی که زد توانست تا کنار خط عرضی زمین استقلال پیش برود. او در نهایت توپ را بلند و کشیده روی دروازه استقلال فرستاد که پشت محوطه جریمه به بادامکی رسید. شوت این بازیکن اما آن قدر ارتفاع داشت که از بالای دروازه به بیرون رفت.

صبا صفر - استقلال یک

سرانجام در دقیقه 40، نخستین گل بازی به ثمر رسید. در حالی که صبا تیم برتر میدان بود و دائم به سمت دروازه استقلال حمله می‌کرد، این استقلالی‌ها بودند که به گل اول رسیدند. مجید غلام‌نژاد در دقیقه 40، توپ را به روی دروازه صبا سانتر کرد و محمد قاضی با ضربه سر دروازه صبا را باز کرد.

نیمه دوم

با آغاز نیمه دوم باز هم این صبا بود که به سمت دروازه استقلال حمله می‌کرد و تلاش می‌کرد به گل مساوی دست پیدا کند اما حمله‌های این تیم آن قدر دامنه‌دار و پرقدرت نبود که قمی‌ها را به هدف برساند.

دقیقه 63، بر خلاف جریان بازی، استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی از فاصله حدودا 25 متری شد. نکونام این ضربه را زد که با برخورد به مدافع صبا به کرنر رفت. کرنر هم حاصلی برای آبی‌پوشان نداشت.

صبا صفر – استقلال 2

دقیقه 65، بار دیگر استقلال صاحب ضربه ایستگاهی شد. این بار تیموریان توپ را به روی دروازه فرستاد و پژمان منتظری با ضربه سر گل دوم بازی را به ثمر رساند.

دقیقه 72، صبا هم در این دقیقه یک ضربه ایستگاهی به دست آورد اما نتوانست از این فرصت بهره لازم را ببرد تا نتیجه همچنان 2 بر صفر باقی بماند.

صبا یک – استقلال 2

دقیقه 81، رضا عنایتی بالاخره دروازه استقلال را باز کرد. این گل روی اشتباه مهلک پژمان نوری به ثمر رسید. این بازیکن داخل محوطه جریمه خودی صاحب توپ شد ولی نتوانست به خوبی آن را کنترل کند. همین کافی بود که عنایتی توپ را از او برباید و با یک ضربه زمینی دروازه تیم مهمان را باز کند.

دقیقه 86، باز هم صبا نزدیک بود گل بزند. این بار حنیف عمران‌زاده داخل محوطه جریمه خودی توپ را لو داد اما مهاجمان صبا این بار با بی دقتی توپ را از دست دادند.
ثبت: ۱۳۹۲/۹/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: