نسخه چاپی

بازار داغ تورهای لحظه آخری گردشگری

تورهای گردشگری خارجی فصل دیگری را آغاز كردند، آمدن فصل زمستان و ماه ژانویه بر قیمت تورهای گردشگری تاثیر می گذارد. برخی می خواهند از فرصت سردی هوا برای شركت در تورهای ارزان قیمت خارجی استفاده كنند و برخی دیگر سفر به كشورهای خارجی را در ایام ژانویه ترجیح می دهند. با این حال تورهای گردشگری خارجی در ماه ژانویه از همه ماههای دیگر سال گران تر است.

به گزارش نما به نقل از مهر: تورهای گردشگری خارجی فصل دیگری را آغاز کردند، آمدن فصل زمستان و ماه ژانویه بر قیمت تورهای گردشگری تاثیر می گذارد. برخی می خواهند از فرصت سردی هوا برای شرکت در تورهای ارزان قیمت خارجی استفاده کنند و برخی دیگر سفر به کشورهای خارجی را در ایام ژانویه ترجیح می دهند. با این حال تورهای گردشگری خارجی در ماه ژانویه از همه ماههای دیگر سال گران تر است.

آمدن فصل زمستان باعث ارزان شدن بسیاری از تورهای گردشگری خارجی می شود چرا که کمتر کسی در ایام سرد سال تمایل به سفر دارد. اما در این میان بازار تورهای لحظه آخری داغ است چرا که تور دفاتر خدمات مسافرتی تا لحظات آخر پر نمی شود و آژانسها هم برای اینکه صندلی تورشان خالی نباشد آن را به کمترین قیمت می فروشند. هرچند که در همین تورهای لحظه آخری هم نباید توقع بهترین کیفیت و بهترین هتلها را داشت.

ترفند "خدمات رایگان" در تورهای گردشگری

برخی از دفاتر خدمات مسافرتی برای جلب مسافر از ترفندهایی مثل ارائه خدمات رایگان بهره می برند. حتی در تبلیغات خود از اعلام آب معدنی رایگان، ترانسفر و بیمه رایگان هم استفاده می کنند درحالیکه ارائه این خدمات یکی از الزامات هر قرارداد برای تورهای گردشگری است. از سوی دیگر برخی از دفاتر خدمات مسافرتی مبلغ تورهای گردشگری را بسیار پایین اعلام می کنند تا مسافر به آنها مراجعه کند اما پس از مراجعه و اعلام بندهای قرارداد، مسافر متوجه می شود که هزینه برخی خدمات در تبلیغات تور گردشگری آورده نشده است به عنوان مثال هزینه ویزا و یا گشت شهری به عهده مسافر گذاشته می شود بنابراین اگر این مبالغ به مبلغ اولیه تور اضافه شود همان نرخی خواهد شد که دفاتر مسافرتی دیگر اعلام کرده اند!

البته توصیه مسافرانی که همیشه به سفر می روند این است که از آژانسهای مسافرتی مجری، تورهای گردشگری خریداری شود چرا که اجرا کننده یکی از چند تور گردشگری خارجی معمولا نرخ های خود را ارزان تر و با خدمات بهتری به مسافر ارائه می کند.

استقبال سرد از تفلیس

در میان تورهای گردشگری خارجی، تورهای سه روزه با اقامت در هتلهای سه ستاره گرجستان این روزها متقاضی زیادی ندارد چون گرجستان سرد است و تورهای گردشگری تفلیس هم با قیمتهایی پایین تر از روزهای تابستان فروخته می شود. اگر آژانسی هم این تور را بفروشد معمولا قیمت آن از 800 هزار تا یک میلیون تومان است. البته در زمان قرارداد اعلام می کنند که هزینه ویزا که آن هم 30 دلار قیمت دارد با مسافر است و گردشگران باید در فرودگاه تفلیس ویزای فرودگاهی بگیرند. این قیمت از تورهای گردشگری را تورهای لحظه آخری می گویند چرا که مسافر نیست و آژانسدار می خواهد حتما تورهایش را بفروشد. بنابراین در روزهایی مثل ماه ژانویه و یا روزهای تابستان حدود 600 هزار تومان به قیمت تورها اضافه می شود.

آذربایجان از یک میلیون و 300 هزار تومان به بالا

آذربایجان هم تورهای گردشگری ویژه باکو برگزار می کند که دفاتر خدمات مسافرتی تهران آن را با پکیج هوایی سفر سه روز و چهار شب با اقامت در هتل سه ستاره و صبحانه و ویزا از یک میلیون و 300 هزار تومان عرضه می کنند آن هم برای هر نفر در اتاق دو نفره. همچنین اگر قرار باشد کسی اقامت در هتل 5 ستاره را انتخاب کند یک سفر چهار روزه با تمام امکانات تا دو میلیون و 600 هزار تومان برای او هزینه دارد. اما نرخ این تورها نیز بستگی دارد که مکان هتل در کدام منطقه از شهر باشد . هتلهای دور از مرکز شهر به مراتب از هتلهای داخل شهر گران تر هستند. همچنین نرخ تورهای گردشگری از مقصد شهرهای ایرانی نزدیک به باکو نیز کمی کمتر است. البته اگر قرار باشد سفر به باکو زمینی انجام شود.

محبوب ایرانی ها

تورهای مالزی هم پای ثابت سفر ایرانیان است برای یک هفته اقامت در هتلهای 4 ستاره اش این روزها یک میلیون و 600 هزار تومان به بالا فروخته می شود. این تفاوت قیمتها بستگی به میزان خدمات ارائه شده در آنها دارد.

اما اگر قرار باشد در پکیج سفر به مالزی بازدید از دو شهر کولالامپور و سنگاپور نیز وجود داشته باشد نرخ این تور از دو میلیون و 500 هزار تومان به بالاست همچنین پرواز با هر یک از شرکت های هواپیمایی داخلی نیز با هم متفاوت است.

تور گردشگری استانبول و دبی هم حدود یک میلیون و 200 هزار تومان برای سه شب فروخته می شود البته به قیمت تورهای دوبی باید نرخ ویزا را هم اضافه کرد. با این حال این دو مقصد گردشگری تفاوت زیادی در قیمت ندارند. اما تور شهر آنتالیای ترکیه به دلیل سردی هوا با کمترین قیمت فروخته می شود حتی در تورهای لحظه آخری برای چهار روز 400 هزار تومان نیز قیمت داده شده است.

در این میان یکی از گرانترین تورهای گردشگری زمستانی مختص به یونان است که برای 7 شب اقامت در آتن با یک گشت شهری و صبحانه و ترانسفر حدود 5 میلیون و 500 هزار تومان فروخته می شود.

تغییر قیمت در ایام تعطیل

از آنجا که در کشورهای خارجی جشن عید ژانویه برگزار می شود و تعداد سفرها بالاست، قیمت هتل و خدمات گردشگری نیز افزایش می یابد اما بعد از ماه ژانویه تا حدودی قیمتها کاهش می یابد تا اینکه پکیج سفرها برای نوروز بسته می شود و به تبع آن نرخ تورهای گردشگری خارجی هم در سال جدید متفاوت خواهد شد.

۱۳۹۲/۱۰/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...