نسخه چاپی

جای خالی آیت‌الله فاضل لنكرانی احساس می‌شود

طلاب جوان باید به مطالعه سیره اخلاقی علمای گذشته اهتمام ویژه داشته باشند و در همین راستا رسانه‌ها نیز در معرفی هرچه بهتر این شخصیت‌ها وظایفی بر عهده دارند و باید برای این مهم به سراغ افراد آگاه رفته و به سخنان هركسی اعتماد نكنند.

عضو جامعه مدرسين حوزه، آيت الله فاضل لنکراني‌(ره) را از طلايه داران انقلاب و از ياران صديق امام خميني (ره) دانسته و گفت: حوزه به شدت جاي خالي ايشان را احساس مي کند.

آيت الله ممدوحي همزمان با فرا رسيدن ايام پنجمين سالگرد ارتحال آيت الله فاضل لنکرانی‌(ره) در گفتگو با خبرنگار حوزه نیوز در تبيين شخصيت اين عالم رباني، اظهارداشت: در دوران قبل از انقلاب و بعد از زمان رحلت مرجع فقيد آيت الله بروجردي، حوزه در یک گستره زماني افاضل بنامی را به جامعه تحويل داد که مرجع فقيد آيت الله فاضل لنکرانی از جمله اين بزرگان بود و امروز بسياري از عالمان و فضلاي حوزه از شاگردان آن بزرگان مي باشند.

* خاطره‌ای از علاقه امام‌(ره) به آیت الله فاضل لنکرانی‌(ره)

وي با بيان اين مطلب که آيت الله فاضل لنکرانی‌(ره) از شاگردان ممتاز ونمونه امام خميني(ره) بودند، به خاطره اي از اين عالم فقيد اشاره کرد و افزود: بنده زمانی در محضر اين مجاهد خستگي ناپذير بودم، ايشان نقل کردند؛ که در اوایل جوانی به درس امام خميني(ره) می‌رفتم و توضيحات امام را يادداشت مي نمودم، بعدها در فرصتي که حضرت امام‌(ره) را ملاقات کردم، ايشان پس از ديدن نکات درسي خودشان که نوشته بودم، مرا بسيار تشویق کردند و سالها بعد نيز وقتي که من تقریرات امام خميني(ره) را که نوشته بودم به خدمت ایشان بردم، حضرت امام بنده را بسيار تحسين کرده و به من گفت که شما بسیارخوش می‌نویسید.

عضو خبرگان رهبری، با بيان اين مطلب که آيت الله فاضل لنکرانی‌(ره) از شاگردان به نام مرجع فقيد آيت الله بروجردی نيز بودند، تصريح کرد: ايشان از شاگردان برجسته اين مرجع تقليد بوده و تقريرات دقيق و شيوايي نيز از درس‌هاي آيت الله بروجردي به يادگار گذاشته اند.

وي، ابعاد علمي اين عالم فقد را مدنظر قرار داد و گفت: ايشان علاوه بر اخلاق نيکو، داراي درجات بالاي علمي بوده و مقلدان بسياري نيز داشتند.

آیت الله ممدوحی در خصوص ابعاد اخلاقي اين مجاهد خستگي ناپذير، ابراز داشت: این مرجع فقید عالمي خوش بيان و متين بود و هرکس به ايشان مي رسيد با او به گونه‌ای صحبت می‌کرد که گويا سالهاست که او را مي شناسند.

* دلسوز حوزه و طلاب بودند

وي با بيان اين مطلب که اين عالم فقيد بسيار دلسوز حوزه وطلبه‌ها بود،گفت:ايشان در سالهاي مديريت خود در حوزه فردي موفق بودند و نسبت به پيشرفت حوزه بسيار تلاش کردند و زماني هم که در جامعه مدرسين حضور داشتند بسيار خوش درخشيدند وتا آخر عمر گرانقدرشان خود را منتسب به جامعه مدرسين مي دانستند.

عضو خبرگان رهبری اين عالم فقيد را از طلايه داران انقلاب و از ياران صديق امام خميني (ره) دانست و گفت: حوزه به شدت جاي خالي ايشان را احساس مي کند.

آيت الله ممدوحي در بخش پاياني سخنان خود با تاکيد بر الگوگيري طلاب جوان از سيره اخلاقي بزرگان حوزه از جمله آيت الله فاضل‌(ره) تصريح کرد: طلاب جوان بايد به مطالعه سيره اخلاقي علماي گذشته اهتمام ويژه داشته باشند و در همين راستا رسانه‌ها نيز در معرفي هرچه بهتر اين شخصيت‌ها وظايفي بر عهده دارند و بايد براي اين مهم به سراغ افراد آگاه رفته و به سخنان هرکسي اعتماد نکنند.

۱۳۹۱/۲/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: