نسخه چاپی

بازار بورس همچنان در سراشیبی

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، دقایقی پیش شاخص بورس كاهش ۱۰۴۳ واحدی را به ثبت رساند و از ارتفاع ۸۴ هزار به عدد ۸۳ هزار و ۹۲۹ واحد بازگشت.

به گزارش نما، در آستانه لغو برخی از تحریم ها دقایقی پیش شاخص بورس با کاهش ۱۰۴۳ واحدی به كانال ۸۳ هزار و ۹۲۹ واحد بازگشت.

تا این لحظه ۳۴۸ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۵۲ میلیارد تومان در ۴۷ هزار نوبت دادوستد شده است؛ بیشتر نمادهای معاملاتی بازار سرمایه هم روند منفی به خود گرفته‌اند و تا دقایقی پیش رمپنا، فملی، تاپیکو و اخابر بیشترین تاثیر را در حرکت نزولی امروز نماگر بورس به نام خود کرده‌اند.

در حالی شاخص بورس امروز افت بیش از ۱۰۰۰ واحدی داشته که قرار است از امروز ۲۰ ژانویه طبق توافقات صورت گرفته با ۶ قدرت جهانی برخی تحریم‌ها علیه ایران لغو شود که پیش از این با حکم دیوان دادگستری اروپا تحریم‌های یک جانبه کشتیرانی ایران ابطال شده بود.

در این میان برخی از کار‌شناسان معتقدند کاهش تحریم‌های نفتی و مالی ایران که از ژانویه سال ۲۰۱۱ میلادی از سوی امریکا و اتحادیه اروپا وضع گریده بود، تأثیر فوری بر اقتصاد کشور می‌گذارد.

بدین ترتیب دولت بهتر می‌تواند در جهت کنترل تورم و رفع نیازهای فوری مردم اقدام کند. با این حال برخی دیگر معتقدند حصول نتایج قابل مشاهده در بازار داخلی نیاز به زمان طولانی تری دارد و کاهش قیمت‌های فعلی فقط ناشی از جو روانی است.

ثبت: ۱۳۹۲/۱۰/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...