نسخه چاپی

بازی فرزند دبیركل حزب‌الله در سریال جدید المنار

عکس خبري -بازي فرزند دبيرکل حزب‌الله در سريال جديد المنار

سریال «الغالبون 2» كه به دوران اشغال جنوب لبنان و زندگی شهید سیدعباس موسوی با بازی فرزندش می‌پردازد، توسط المنار ساخته می‌شود.

به گزارش نما ، خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، این روزها در جنوب لبنان دومین قسمت سریال «الغالبون» در حال تهیه است.

بنابر این گزارش نخستین اپیزود این سریال سال گذشته به عنوان نخستین سریال تلویزیونی حزب الله و المنار توسط «باسل الخطیب» ساخته شد و مورد توجه مردم و رسانه‌ها قرار گرفت.

البته امسال نیز چون سال گذشته این سریال توسط «فتح‌الله عمر» نوشته شده اما قرار است آن را «رضوان شاهین» به تهیه‌کنندگی «مرکز بین‌المللی هنر بیروت» کارگردانی کند.

سال جاری این سریال قرار است به بزرگترین سریال لبنانی نیز تبدیل شود چراکه بخشی از تصویربرداری اپیزود دوم سریال الغالبون در یک پادگان نظامی است که شاهد درگیری رزمندگان حزب الله و ارتش مزدوران صهیونیستی به رهبری آنتوان لحد است.* نقش شهید سیدعباس موسوی در ایجاد عملیات‌های مقاومت در «الغالبون 2»«الغالبون 2»، سال جاری شاهد بازیگران لبنانی است که برخلاف سال گذشته با رغبت به این سریال آمدند که در شهر «بصلیة» در جنوب لبنان حاضر شده‌اند.

بنابر این گزارش در این سریال علاوه بر بازیگرانی چون «باسم مغنیه» و «پییر داغر» که در اپیزود اول بودند، «طونی عیسى» نقش «علی بلال»، رودریگ سلیمان نقش شهید سمیر مطوط (حاج جواد)، میشال غانم در نقش شهید رضا حریری و اکوب دی جرجیان بازی می‌کنند.

همچنین «السا زغیب» جای «دارین حمزه» را گرفته است و یاسر الموسوی فرزند شهید سیدعباس موسوی قرار است در نقش پدر حاضر شود.

اپیزود دوم سریال الغالبون قرار است وقایع جدیدی از زندگی اهالی جنوب را پس از خروج نیروهای اشغالگر صهیونیست از صیدا و بخشی از جنوب در بین سال‌های 1985 تا 1992 را به تصویر بکشد.

«الغالبون 2» پس از آنکه در اپیزود اول به بخش‌هایی از زندگی «شهید راغب حرب» پرداخت اینبار به زندگی «سید عباس موسوی» از زمان رهبری حزب الله لبنان می‌پردازد و نقش او در ایجاد عملیات‌های مقاومت و در نهایت شهادت او را به تصویر می‌کشد.* چند عملیات استشهادی در «الغالبون 2»/ الغالبون 3 و 4 ساخته می‌شوددر نسخه جدید سریال الغالبون قرار است علمیات‌های استشهادی «بقعة کفرا» و «یاطر» و عملیات شهید «حسین قاروط» و «مصطفى عبدالکریم» به تصویر کشیده شود.

بنابر این گزارش گفته شده این نسخه از الغالبون آخرین نسخه نخواهد بود و با پایان نسخه دوم در رمضان سال جاری که وقایع ارائه شده در آن در سال 1992 تمام می‌شود، در سال‌های 2013 و 2014 دو بخش دیگر این سریال درباره سال‌های بین 1992 تا 2000(خروج اسرائیل از جنوب لبنان) و 2000 تا 2006(جنگ 33 روزه) ساخته خواهد شد.

در همین حال رضوان شاهین با ابراز خرسندی از ساخت این سریال گفت: بازیگران و تیم حاضر در این سریال در حد عالی هستند و به کارشان تعهد و التزام دارند.

وی با اظهار خرسندی از حضور بازیگرانی چون طونی عیسى و باسم مغنیه با انتقاد از برخی آثار درباره نبرد اعراب و اسرائیل افزود: این آثار دشمن را ضعیف نشان می‌دهند گویا که می‌توان به راحتی آنها را شکست داد در حالی که باید کینه و شرارت آنها را به تصویر بکشند و هرچه دشمن شرورتر باشد پیروزی بر او بزرگتر و مهمتر است.

۱۳۹۱/۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: