نسخه چاپی

پروفسور سمیعی استاد دانشگاه آزاد شد

"پروفسور سمیعی، جراح و متخصص مغز و اعصاب دنیا، استاد وابسته علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی شد". پشت این خبر كوتاه و مختصر و مفید اما، یك اتفاق بزرگ و مبسوط وجود دارد، اتفاقی كه پس از مدتها وعده می دهد دانشگاه آزاد اسلامی قدم در مسیر توسعه كیفی گذاشته است.

به گزارش نما به نقل از انتخاب: خبر کوتاه بود و مختصر و مفید؛ "پروفسور سمیعی، جراح و متخصص مغز و اعصاب دنیا، استاد وابسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شد". پشت این خبر کوتاه و مختصر و مفید اما، یک اتفاق بزرگ و مبسوط وجود دارد، اتفاقی که پس از مدتها وعده می دهد دانشگاه آزاد اسلامی قدم در مسیر توسعه کیفی گذاشته است.

حمید میرزاده در ابتدای مدیریتش وعده داد مسیر توسعه کیفی را در پیش خواهد گرفت و دانشگاه آزاد اسلامی را به سطح استانداردهای دانشگاه های دنیا خواهد رساند.

حضور پروفسور سمیعی در گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد حالا می تواند اولین گام باشد گامی که اتفاقا بزرگ است و می تواند سرمنشا اتفاقات دیگری باشد.

سال ها بود که فرار مغزها به بحرانی بزرگ در کشور تبدیل شده بود، نخبه های ایرانی به دلیل نارضایتی از برخی شرایط راه خارج از کشور را در پیش می گرفتند و سرمایه های ایرانی در بازار علمی کشورهای غربی به کار گرفته می شدند. حضور پروفسور سمیعی در دانشگاه آزاد از این حیث هم قابل توجه است.

این حضور زمینه را مهیا می کند تا اساتید و نخبه های دیگر دانشگاهی کشور نیز راه بازگشت به وطن را در پیش بگیرند و درون همین سرزمین به خدمت رسانی مشغول شوند. قطعا چنین مهاجرت معکوسی می تواند نه تنها دانشگاه آزاد را به کیفیتی مناسب و هم اندازه استاندارد های بین المللی برساند بلکه زمینه و انگیزه حضور نخبگان در دانشگاه های کشور را بیش از پیش فراهم سازد.

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته علوم پزشکی حالا صاحب استادی هستند که همه دانشگاه های دنیا آرزوی داشتن او را دارند و این اولین گام در توسعه کیفی دانشگاه است.

نباید در همین گام ایستاد و باید روبه جلو حرکت کرد تا به نقطه ای رسید که میرزاده در اهداف آن گنجانده است. این حضور مقدمه ای است بر حضورهای دیگری که به زودی اتفاق خواهد افتاد.

۱۳۹۲/۱۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...