نسخه چاپی

فقرا رایگان بیمه می شوند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از اجرای طرح پوشش فراگیر بیمه‌ای از سال 93 خبر داد و گفت: در این طرح افراد بی بضاعت شناسایی و به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

به گزارش نما ، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به افزایش اعتبارات سازمان بیمه سلامت ایران در سال 93 گفت: اگر چه بودجه این سازمان افزایش یافته است، اما بیمه سلامت ایران بدهی‌هایی را از گذشته به مراکز درمانی دارد. ‌ با توافقی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت، قرار شد، اعتبارات از طریق سامانه بیمه سلامت ایران هزینه شود.
محسنی بندپی در ادامه با اشاره به آمادگی سازمان بیمه سلامت ایران در ایام نوروز جهت ارائه خدمات به بیمه‌شدگان گفت: دستورالعمل لازم در این بخش تهیه و به استان‌ها ابلاغ شده است.
بر اساس این بخشنامه، ادارات بیمه سلامت موظف هستند در ایام نوروز و به صورت شیفت‌ به بیمه‌شدگان خدمات بدهند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: یکی از طرح‌های جدید بیمه سلامت ایران (پوشش فراگیر بیمه‌ای) است که این طرح از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد. در این طرح افراد بی‌بضاعت و کم درآمد و بیکار تحت پوشش بیمه رایگان قرار می‌گیرند. در گذشته طرح بیمه ایرانیان اجرا شد که علی‌رغم اینکه این طرح محسناتی داشت، اما با مشکلاتی همراه بود که سازمان بیمه سلامت ایران تصمیم گرفت طرح پوشش فراگیر بیمه‌ای را اجرا کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با هماهنگی که با وزارت کشور صورت گرفته است،افراد بی‌بضاعت و کم درآمد شناسایی و در نهایت تحت پوشش بیمه فراگیر قرار می‌گیرند.

۱۳۹۲/۱۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...