نسخه چاپی

پشت پرده سفر ولیعهد سعودی به مالدیو

روزنامه عربستانی "سبق" در خبری از دلایل سفر اخیر ولیعهد سعودی به جزایر مالدیو پرده برداشت.

به گزارش نما به نقل از العالم، روزنامه سعودی "سبق" اعلام کرد "سلمان بن عبدالعزیز" که علاوه بر تصدی سمت ولیعهدی، به صورت همزمان نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع عربستان سعودی است، برای "مقابله" با ایران و شیعیان به جزایر مالدیو سفر کرده است.

این روزنامه سعودی با اذعان به اهداف طایفه‌ای و تفرقه افکنانه سفر ولیعهد سعودی به مالدیو، تأکید کرد که سلمان "با پرداخت یک میلیون دلار به اداره اوقاف مرکز اسلامی مالدیو، هزینه ساخت 10 مسجد را تقبل کرد؛ و این کار تلاشی از سوی عربستان سعودی برای حفظ هویت سنی این جزایر است".

سبق با اشاره به اینکه سفر ولیعهد سعودی در پاسخ به درخواست "عبدالله یمین عبدالقیوم" رئیس جمهور مالدیو صورت گرفته، ادعا کرد که سعودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی این سفر را یک "پیروزی" در برابر گسترش تشیع دانسته و به آن افتخار کرده‌اند.!

این روزنامه سعودی در سایت اینترنتی خود تأکید کرد که عربستان سرمایه گذاری عظیمی را در مالدیو انجام داده که بارزترین آنها بر عهده یک شرکت سعودی در جزیره "وادینولهو" با هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیون دلار است. قرار است این پروژه سال 2017 تکمیل شود. این شرکت سعودی تصمیم دارد با ایجاد تفریحگاهی 5 ستاره در مساحت 7 هکتار، جزیره وادینولهو را به یک مرکز گردشگری فاخر تبدیل کند. روزنامه‌های مالدیو هم امروز از تصمیم عربستان برای اعطای وام 300 میلیون دلاری برای حمایت از بودجه این کشور و تأمین نیازهای مسلمانان آن خبر دادند.

۱۳۹۲/۱۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...