نسخه چاپی

خسارت ۱۳۰۰ میلیارد تومانی به استان مازندران

عکس خبري -خسارت ???? ميليارد توماني به استان مازندران

دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران از خسارت ۱۳۰۰ میلیارد تومانی به استان مازندران ناشی از برف سنگین اخیر و كمك ۱۰۰ میلیاردی دولت به خسارت‌دیدگان خبر داد.

به گزارش نما ، به نقل از تسنیم، قاسم احمدی‌لاشکی دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران در خصوص حمایت از آسیب‌دیدگان و خسارت‌دیدگان برف اخیر در این استان، اظهار داشت: ما از مقدمات کار و شروع به حل مشکلات در ایام بارش برف راضی هستیم. تلاش‌های خوبی صورت گرفت تا مردم از وضعیت بحرانی خارج شوند
وی با بیان اینکه حال حاضر زمانی است که باید بایستی آسیب‌های اساسی مرتفع شود، گفت: از دولت انتظار می‌رود به افرادی که ساختمان‌ها، مزارع، باغات و گلخانه‌های آنها تخریب شده و یا آسیب دیده، کمک کند. دولت نیز مصوبه‌ای گذرانده و مبلغ 100 میلیارد تومان برای خسارت‌های ناشی از برف در استان اختصاص داده است.
دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه خسارت بیش از این‌هاست، تصریح کرد: ما هم می‌دانیم دولت نمی‌تواند کل خسارت را پرداخت کند، لذا باید حداقل‌ها و اولویت‌ها را در دستور کار قرار بدهد.
احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: استاندار و معاونینش در تهران درخصوص چگونگی توزیع اعتبارات اختصاص داده شده جلساتی داشتند و ما امیدواریم تا قبل از شروع عید برای حل مشکلات مردم اقدام شود.
وی درباره خسارات برف اخیر در استان مازندران، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در سفری به استان خسارات وارده به بخش کشاورزی را 890 میلیارد تومان برآورد کرد و خسارات کلی نیز حدود 1300 میلیارد برآورد می‌شود، بنابراین با توجه به اینکه دولت 100 میلیارد تومان مصوب کرده امیدواریم ابن بودجه با تخصیص 100 درصدی به دست خسارت‌دیدگان برسد تا مردم برای احیای کشاورزی و پرورش ماهی انگیزه پیدا کنند.
دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران درخصوص نحوه تخصیص 100 میلیارد مصوب، گفت: قرار است منازلی که به صورت کامل تخریب شده‌اند 5 میلیون تومان بلاعوض و تا سقف 20 میلیون تومان وام 4 تا 5 درصدی در اختیارشان قرار گیرد و منازلی که نیاز به تعمیرات دارند، 2 میلیون بلاعوض و مقداری وام اختصاص یابد.
احمدی لاشکی ادامه داد: برای کمک به باغ‌ها و و گلخانه‌ها نیز قرار است طرحی تنظیم شود تا بر اساس چارچوب‌ها به آنها کمک شود.

۱۳۹۲/۱۲/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...