نسخه چاپی

حجت الاسلام و المسلمين 'سيد رضا تقوي' در گفتگوي اختصاصي با نما

لیست جبهه متحد اصولگرایان برای مجلس نهم مفید تر و كارائی بهتری دارد

عکس خبري -ليست جبهه متحد اصولگرايان براي مجلس نهم مفيد تر و کارائي بهتري دارد

جبهه متحد چهره‌ها را با توجه به رسالت مجلس انتخاب كرده كه در مرحله اول تدین و تقوا و تخصصی كه باید داشته باشند مدنظر قرار داده تا برای مجلس مفید باشند، به‌خصوص با توجه به شعاری كه مقام معظم رهبری امسال انتخاب كردند، مجموعه‌ای كه انتخاب شدند، كارآئی‌شان بهتر می‌تواند در مجلس ظهور و بروز پیدا كند.

به گزارش نمانیوز گفتگویی کوتاه با حجت الاسلام و المسلمین 'سید رضا تقوی' رییس شورای سیاست گذاری ستاد نماز جمعه پیرامون در مورد ارجحیت لیست جبهه متحد و تخریب های صورت گرفته انجام شد.

مشروح این گفتگو به شرح ذیل میباشد:

علت ارجحیت لیست جبهه متحد بر سایر لیست‌ها از نظر جنابعالی چیست؟

جبهه متحد روی این لیست با بحث‌هایی که انجام داده، چهره‌ها را با توجه به رسالت مجلس انتخاب کرده که در مرحله اول تدین و تقوا و تخصصی که باید داشته باشند مدنظر قرار داده تا برای مجلس مفید باشند، به‌خصوص با توجه به شعاری که مقام معظم رهبری امسال انتخاب کردند، مجموعه‌ای که انتخاب شدند، کارآئی‌شان بهتر می‌تواند در مجلس ظهور و بروز پیدا کند. تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اگر قرار است این شعار پیاده شود، باید چهره‌هایی باشند که در این زمینه بتوانند قوانین مناسب را ارائه کنند. البته ما نه به کسی توهین می‌کنیم، نه...

تخریب‌هایی را که در حال حاضر علیه جبهه متحد هست، چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ما به هیچ‌وجه تخریب را تأیید نمی‌کنیم، از هر طرفی که باشد. اخلاق انتخاباتی را باید رعایت کرد. ما این‌طور فکر می‌کنیم هر کسی که به میدان آمده، برای انجام وظیفه آمده و طبق توصیه مقام معظم رهبری، هر جناح و حزب و گروهی امتیازات و توانایی‌های کاندیداهای مورد نظر خود را بیان کند و طرف مقابل را تخریب نکند. تخریب، فضای جامعه را نامتعادل می‌کند، فضای سیاسی جامعه را ملتهب می‌کند و به لحاظ اخلاقی تأثیرات منفی روی افراد جامعه می‌گذارد. به نظر من برای کسانی که می‌خواهند به مجلس بروند یکی از معیارهای شایستگی باید همین باشد. کسانی که در تبلیغات انتخاباتی‌شان مرزهای اخلاقی را رعایت می‌کنند، به کرامت انسان‌ها احترام می‌گذارند و سعی می‌کنند خودشان را به مردم خوب معرفی کنند و مردم را در انتخاب بهتر کمک کنند. با تخریب دیگران کاری از پیش نمی‌رود، ضمن این‌که فضای عمومی را ملتهب می‌کند. 

ثبت: ۱۳۹۱/۲/۱۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: