نسخه چاپی

واكنش گوگل به اعتراض تهران

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز پنجشنبه اعلام كرد كه در صورت استفاده "گوگل" از واژه های جایگزین برای "خلیج فارس" از این موتور جستجو شكایت خواهد كرد.

به گزارش "انتخاب" به نقل از دیلی میل، یک سخنگوی گوگل در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: سرویس نقشه گوگل پیش از این هرگز نام خلیج فارس را بر روی نقشه درج نکرده بود.

وی در پاسخ به این سئوال که "آبا توجه به تهدید شکایت ایران ، گوگل نام خلیج فارس را بر روی نقشه می گذارد؟" گفت: هیچ برنامه ای برای درج عنوان خلیج فارس بر روی نقشه نداریم.

همچنین، یک منبع اگاه در گوگل گفت: اقدام ما مبنی بر عدم درج نام خلیج فارس بر روی نقشه، کاملا غیر سیاسی است و اظهارات مقام ایرانی مبنی بر انکه گوگل نام خلیج فارس را حذف کرده، کاملاه اشتباه است.

دیلی میل در ادامه این گزارش به دیگر کاربردهای سرویس "نقشه" گوگل اشاره کرد و نوشت: با افزایش نگرانی در خصوص امنیت ناوگان های دریای امریکا، گوگل آماده ی ردیابی تمام کشتی های جنگی دنیا از طریق سرویس "نقشه" خود است.

بر اساس این گزارش، موتور جستجوی گوگل هویت و مشخصات تمام کشتی های موجود در دریا را از طریق "گوگل نقشه" در اختیار دولت امریکا قرار می دهد.

یک منبع نظامی گفت: اهمیت سرویس ویژه ی گوگل در نمایش کشتی ها نیست بلکه امریکا می تواند از طریق آن زیر دریایی ها را ببیند.

۱۳۹۱/۲/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...