نسخه چاپی

بازنشستگان نظامی صاحب‌خانه می‌شوند

عکس خبري -بازنشستگان نظامي صاحب‌خانه مي‌شوند

معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از خانه‌دار شدن تمامی بازنشستگان نیروهای مسلح تا پایان سال‌جاری خبر داد.


به گزارش نما، سردار حسین دقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: 14 هزار بازنشسته قبل از سال 72 از داشتن واحدهای مسکونی محروم بودند که با اقدامات سازمان تامین اجتماعی تمامی آنها تا پایان امسال صاحب مسکن خواهند شد.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، این افراد جزو بنیادهای تعاون نیستند و تنها از طریق این سازمان خدمات می‌گیرند.

وی افزود: در سال گذشته 54 میلیارد تومان برای تحقق تامین مسکن این تعداد بازنشسته هزینه شده و امسال رقمی بالغ بر 100 میلیارد تومان اختصاص یافته است که در مجموع زمینه خانه‌دار شدن تمامی این افراد را فراهم می‌کند.

دقیقی خاطرنشان کرد: از سال 72 که بنیادهای تعاون تشکیل شد بازنشستگان به عضویت آنها درآمده و از این بنیادها خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در ادامه رسیدگی به معسرین و بیماران صعب‌العلاج را یکی دیگر از وظایف این سازمان خواند و تصریح کرد: در حال حاضر 23 هزار بیمار صعب‌العلاج زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح قرار دارد.

وی یادآور شد: تمامی هزینه‌های درمانی این بیماران پرداخت می‌شود و آنها با برخورداری از کارت‌های بیمه با مراجعه به مراکز طرف قرارداد این سازمان هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند.

دقیقی به هزینه‌کرد 51 میلیارد تومان برای بیماران صعب‌العلاج زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال گذشته اشاره کرد و گفت: برای این موضوع در سال جاری 70 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح همچنین با اشاره به طرح منزلت سازمان تامین اجتماعی به‌منظور مکانیزه کردن سیستم بازنشستگی در نیروهای مسلح، از اجرای آن به‌صورت پایلوت در چند استان کشور خبر داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازنشستگان با برخورداری از کارت‌های الکترونیک می‌توانند از 30 هزار فروشگاه و واحدهای خدمات‌رسان با 20 درصد تخفیف خرید و یا خدمات بگیرند.

۱۳۹۱/۳/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...