نسخه چاپی

حفره امنیتی در اینستاگرام

اینستاگرام یك حفره‌ی امنیتی دارد كه از سال 2012 شناسایی شده ولی سازندگان آن تابه‌حال چاره‌ای نیندیشیده‌اند و ریسك این اشكال را پذیرفته‌اند. البته در یك پیگیری جدید سازندگان آن گفته‌اند كه این مشكل در آینده حل خواهد شد.

اینستاگرام یک حفره‌ی امنیتی دارد که از سال 2012 شناسایی شده ولی سازندگان آن تابه‌حال چاره‌ای نیندیشیده‌اند و ریسک این اشکال را پذیرفته‌اند. البته در یک پیگیری جدید سازندگان آن گفته‌اند که این مشکل در آینده حل خواهد شد.
با خواندن این مطلب قطعاً دیگر از اینترنت مکان‌های عمومی برای چک کردن اکانت اینستاگرام خود و یا حتی استفاده‌های دیگر از آن دوری خواهید کرد. وقتی در یک وای‌فای عمومی در حال کار با اینستاگرام هستید در واقع دارید تمامی اطلاعات اکانت خود را در اختیار هکرها قرار می‌دهید.

یک محقق امنیتی با نام مازین احمد در گزارش جدیدی آسانی به دست گرفتن یک اکانت اینستاگرام و مشکلات امنیتی آن را نمایان کرده است. در این روش کافیست هکر به اطلاعاتی که در حال رد و بدل شدن بین دستگاه شما و اینترنت هستند دست پیدا کند و چون اطلاعات اینستاگرام رمزگذاری شده نیستند می‌تواند به راحتی آن‌ها را ببیند و به‌کلی کنترل اکانت شما را در دست بگیرند.

این باگ موجود در اینستاگرام قدیمی است به‌طوری‌که در اوایل سال 2012 محققان آن را شناسایی کرده‌اند اما تیم اینستاگرام این خطر را پذیرفته و نگران آن نیست! وقتی این محقق نتایج تحقیقاتش را به فیس‌بوک، مالک اینستاگرام، گزارش داده نماینده‌ی این شرکت به اون گفته که این مشکل از قبل شناخته شده بوده و آن‌ها در جریان این مشکل هستند. در ایمیل جوابیه‌ی آن‌ها به مازین احمد گفته شده “ما ریسک این خطر را می‌پذیریم و در حال کار روی آن هستیم تا در آینده این مشکل حل شود.”

فعلا مشخص نیست بسته‌ی بروزرسانی امنیتی برای اینستاگرام چه زمانی منتشر خواهد شد. در آینده با اخبار تکمیلی همراه شما خواهیم بود.
ثبت: ۱۳۹۳/۵/۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: