گلوله باران بی‌وقفه عدن از سوی ائتلاف سعودی

منابع خبری از یمن اعلام كردند كه هم اكنون كشتی‌های جنگی ائتلاف عربی به سركردگی عربستان سعودی در حال گلوله باران بی وقفه شهر عدن هستند.

به گزارش نمابه نقل از پایگاه خبری المیادین، هم اکنون کشتی‌های جنگی وابسته به ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی در حال گلوله باران بی وقفه شهر عدن هستند.

این منابع خبری در ادامه اعلام کردند: علاوه بر کشتی‌های جنگی، جنگنده‌های ائتلاف سعودی عربی نیز در حال بمباران شهر عدن هستند و این شهر اکنون از آسمان و دریا هدف حمله قرار گرفته است.

این در حالی است که پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز در شهر عدن همچنان ادامه دارد.

عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌اند.

بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که به جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده و ترکیه نیز اعلام کرده که در حال بررسی شرکت در عملیات نظامی موسوم به طوفان قاطع است.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن ده‌ها تن از شهروندان یمنی که بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده یا زخمی شده‌ اند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای از ابتدای حملات عربستان به یمن تاکنون بیش از 100 تن شهید و 350 نفر نیز زخمی شدند.

منابع سازمان ملل نیز اعلام کرده‌اند که از ابتدای حملات سعودی به یمن تاکنون 62 کودک به شهادت رسیده ‌اند.

این در حالی است که تنها در بمباران یک کارخانه تولید لبنیات در استان الحدیده یمن که بامداد امروز به وقوع پیوست دست کم 37 تن به شهادت رسیدند و 80 تن نیز زخمی شدند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۴/۱/۱۲

اخبار مرتبط