داعش در مكزیك فعالیت می‌كند

اعضای گروه تروریستی داعش در یكی از ایالات شمالی مكزیك در نزدیكی مرزهای ایالات متحده فعالیت خود را آغاز كرده‌اند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، اعضای گروه تروریستی داعش در یکی از ایالات شمالی مکزیک در نزدیکی مرزهای ایالات متحده فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

مقامات پلیس مکزیک چهارشنبه اعلام کردند که گروه تروریستی داعش به کمک گروه های مافیایی این کشور توانسته است پایگاه های متعددی در ایالت «چیئواوا» در شمال این کشور تاسیس کند.مسئولان امنیتی مکزیک تصریح کردند که در حمله به یکی از پایگاه های داعش در منطقه «آناپرا» در غرب شهر «خوآرز» در ایالت چیئواوا در هشت کیلومتری نوار مرزی با ایالات متحده توانسته اند دست نوشته های عربی و شماری تجهیزات نظامی پیدا کنند.

به گزارش راشاتودی، اعضای داعش با کمک گروه های مافیایی که در زمینه قاچاق انسان فعالیت دارند، خود را به ایالت های نیومکزیکو و تگزاس می رسانند و در آنجا اهداف تروریستی آینده خود را انتخاب می کنند.

گزارش پلیس مکزیک بیان می کند که منطقه شمال غربی مکزیک به دلیل پایین بودن رفت و آمد و شمار کم ماموران پلیس توسط داعش انتخاب شده است.

مقام های امنیتی و اطلاعاتی مکزیک اعلام کردند که به نظر می رسد داعش تصمیم دارد راه آهن و فرودگاه های نزدیک منطقه «سانتا ترسا» در نیومکزیکو را در فهرست اهداف خود قرار دهند و همچنین با استفاده از افراد محلی توانسته اند اطلاعاتی درباره دانشگاه ها، مناطق نظامی، ادارات دولتی و تاسیسات برق به دست آورده اند.

۱۳۹۴/۱/۲۸

اخبار مرتبط