هوشمندی شبكه‌خبر در‌ برابر حمله‌سایبری

شبكه خبر در پی انجام عملیات روانی چند روز گذشته چند شبكه خارجی از جمله شبكه فارسی زبان بی بی سی اقدام به برگزاری نظر سنجی درباره موضوع هسته‌ای و حقوق مسلم ملت ایران كرد.

به گزارش مهر، این نظر سنجی از تاریخ 12 تیر ماه روز دوشنبه ساعت 8 صبح تا 13 تیر ماه روز سه‌شنبه ساعت 13 در معرض دید عموم مردم قرار گرفت.

نتایج نظر سنجی که 28 ساعت روی سایت رسمی شبکه خبر قرار گرفته بود به شرح زیراست. گزینه الف) چشم پوشی از غنی سازی در مقابل لغو تحریم ها که 24 درصد رای موافق را به خود اختصاص داده است. گزینه ب ) اقدام تلافی جویانه ایران در بستن تنگه هرمز که 38 درصد رای موافق را کسب کرده بود. گزینه ج) مقاومت در برابر تحریم های یکجانبه برای حفظ حقوق هسته ای که 38 درصد به آن رای داده بودند.

اما از ساعت 13 مورخ 13 تیر ماه روز سه شنبه به مدت 7 ساعت نظر سنجی در سایت شبکه خبر از طریق اکانت و مجازی خارج از کشور از جمله کشور انگلیس مورد حمله قرار گرفت و اعداد و گزینه های ب و ج به طور مهندسی شده به گزینه شماره الف انتقال پیدا می‌کرد.

پس از این اتفاق سایتهای اینترنتی معاند وهمسو با برخی شبکه های خارج نشین و شبکه بی بی سی فارسی بلافاصله با گرفتن عکس نظر سنجی از سایت شبکه خبر شروع به جریان سازی و زدن حرف خود با مستندات جعلی از شبکه خبر پرداختند.

به همین دلیل دست اندرکاران سایت شبکه خبر برای جلوگیری از هک و اختلال بیشتر در نظر سنجی اقدام به پرداخت به برداشتن اصل نظر سنجی از روی سایت کردند.

۱۳۹۱/۴/۱۴

اخبار مرتبط