آیا اختلاف كی روش و خوزه دردسرساز می شود؟

شنیده شده كه كی روش نگرانی خود بابت به ایران آمدن خوزه را به رئیس فدراسیون فوتبال نیز انتقال داد، زیرا تیم پرسپولیس در این فصل چند بازیكن سرشناس ملی پوش را به خدمت گرفته است و ممكن است در جریان دیدارهای تیم ملی ، كی روش برای استفاده از این بازیكنان با خوزه به مشكل بخورد.به هر حال از حالا مسئولان فوتبال باید راهكاری بیندیشند كه اختلاف كهنه دو مربی پرتغالی را بهبود بخشند تا در آینده تیم ملی كشورمان با مشكل مواجه نشود .

از اولین باری که نام مانوئل خوزه شنیده شد، پرسپولیس فراموش شد و همه سراغ اختلاف‌های کهنه او و هموطنش کارلوس کی روش را پیگیری کردند .

به گزارش «تابناک»، همه چیز بعد از جام جهانی 2006 رخ داد؛ جایی که برای هدایت تیم ملی پرتغال قرار بود مانوئل خوزه به جای فیلیپه اسکولاری بنشیند و به یک باره حکم را به نام کارلوس کی روش زدند. از آن پس، مانوئل برای همه روزهایش سوژه انتقادی داشت. یک روز انتخاب ملی‌پوشان پرتغال را بهانه می‌کرد و روزی دیگر محل اردوهای تیم ملی و عملکردش را و ...

واكنش رسانه پرتغال به حضور خوزه در پرسپوليس

مانوئل خوزه به ايران رفت تا كرش را پيدا كند!‌ پايگاه خبري On Desporto پرتغال، در مطلبي به حضور مانوئل خوزه در ايران و پذيرش سرمربيگري پرسپوليس واكنش نشان داد. اين پايگاه اينترنتي نيز مطلب خود را با اشاره به اختلاف بين كرش و مانوئل انتخاب كرده است:‌

«مانوئل به ايران رفت تا كرش را پيدا كند!» در ادامه اين مطلب آمده است:‌ «سرمربي سابق تيم فوتبال الاهلي مصر، سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران و البته دو هموطن ديگر خود يعني كاستا كه سرمربي نفت آبادان است و اوليويرا كه سرمربي تراكتورسازي شده را در اين كشور خواهد ديد. اين در حالي است كه به‌طور واضح كرش از او خوشش نمي‌آيد.

در هرحال خوزه در ايران بار ديگر سه همكار خود را ملاقات خواهد كرد.» اين پايگاه خبري در بخشي از مطلب خود به رابطه بين كرش و مانوئل به صورت جزيي‌تر پرداخته است: «زماني خوزه مانوئل حرف خود را فرو نخورد و انتقاداتي را از كرش كه سرمربي تيم پرتغالي بود انجام داد و در نهايت باعث آمدن پائولو بنتو شد. خوزه گفته بود به كسي كه از من متنفر است و من هم از او متنفرم، باج نمي‌دهم .

روابط سرد سرمربی جدیدپرسپوليس با کی روش

پرسپولیسی ها از رابطه نه چندان خوب خوزه با کی روش اطلاع کامل داشتند اما به نظر آن ها رابطه این دو به خودشان مربوط است و دلیلی نداشت که پرسپولیس به این دلیل بخواهد خوزه را از دست بدهند - با وجودی که مانوئل خوزه پرتغالی سر مربی پرسپولیس شده است که شایع شد کارلوس کی روش برای مسولان باشگاه پرسپولیس پیغام داده بود که از جذب این مربی منصرف شوند.( البته تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی از جانب کی روش در این زمینه منتشر نشده است)

البته نگرانی طبیعی ست ، چون پرسپولیس 9 ملی‌پوش دارد که یک طرف با مانوئل طرف حسابند و در سوی دیگر با کی روش که خیلی ساده می‌تواند پیراهن تیم ملی را از آنها پس بگیرد ؟! هر چند علی پروین بی آنکه نگران اختلاف پرتغالی‌ها باشد، در اظهار نظری عجیب گفته: «به ما چه که مانوئل و کی روش با هم مشکل دارند؟ اصلا مگر قرار است آنها با هم کار کنند که نگران باشیم؟»

به هر حال از حالا مسئولان فوتبال باید راهکاری بیندیشند که اختلاف کهنه دو مربی پرتغالی را بهبود بخشند تا در آینده تیم ملی کشورمان با مشکل مواجه نشود . هر چند برخی اعتقاد دارند پرسپولیسی ها می توانستند گزینه دیگری را انتخاب کنند تا حرف و حدیثی پیش نیاید .

۱۳۹۱/۴/۱۸

اخبار مرتبط