جزییات‌ جدید از فرود اضطراری هواپیما در اهواز

یك منبع آگاه در فرودگاه بین المللی اهواز درباره فرود اضطرای یك هواپیما در این فرودگاه توضیح داد.

به گزارش نما به نقل از مهر، یک منبع آگاه اظهار کرد: حاشیه های منتشر شده در ارتباط با اشکال در فرود هواپیمای شب گذشته که متعلق به شرکت هواپیمایی زاگرس بوده اصلا صحت نداشته و مسئولی که خبر را به رسانه ها داده، لازم است، توضیحات خود را با مستندات ارائه دهد.

وی افزود: لاستیک هواپیما در هوای گرم چون با زمین داغ تماس دارد داغ می شود و هواپیما باید چرخ ها را در تابستان بیش از پنج دقیقه باز بگذارد و بعد دوباره چرخ ها را وارد محفظه داخلی کند. چرخ های داغ اگر زود وارد محفظه شوند احتمال آتش سوزی و دیگر حوادث وجود دارد و برای خنک شدن لاستیک ها باید میزان حرارت آنها پایین بیاید.

این منبع آگاه تصریح کرد: بر اساس اصول مهندسی آیرودینامیک اگر لاستیک هواپیما باز بماند فشار زیادی به بدنه هواپیما می آورد، سرعت هواپیما را کم می کند و مصرف سوخت را نیز بالا می برد به همین دلیل خلبان باید بعد از پنج دقیقه اقدام به جمع کردن چرخ ها کند.

وی عنوان کرد: هواپیمای زاگرس که دیشب پرواز داشت متوجه شد چرخ جلویش بسته نمی شود و به همین دلیل درخواست فرود می کند چون با چرخ باز نمی توانست به پرواز ادامه دهد.

این منبع آگاه شد: خلبان کاملا نرمال هواپیما را فرود می آورد و مسافران بعد از دو ساعت توسط هواپیمایی دیگر با کادر دیگری از شرکت هواپیمایی زاگرس به سمت تهران پرواز می کنند.

وی در پایان گفت: در این گونه موارد مسئولان فرودگاه همیشه بدترین حالت را در نظر می گیرند و همه عوامل آتش نشانی و غیره را آماده باش می کنند.

۱۳۹۴/۴/۱۷

اخبار مرتبط