پژو هنوز نیامده شرط گذاشت

شركت پژو در قرارداد جدید گفته است: فروش خودرو در ایران باید به سطح سال ۲۰۱۱ برسد یعنی میزان فروش را طی دو سال به سالانه ۱.۶ میلیون خودرو و تا سال ۲۰۲۰ به ۲ میلیون خودرو در سال برساند.

به گزارش نما ، شرکت پژو سیتروئن نخستین شرکت خودرو غربی است که بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران امروز پنجشنبه قرارداد با ایران امضاء کرد.

این شرکت قبل از خشک شدن امضای قرارداد گفته است: فروش خودرو در ایران باید به سطح سال ۲۰۱۱ یعنی ۱.۶ میلیون خودرو در سال برسد و تا سال ۲۰۲۰ به ۲ میلیون خودرو در سال برسد.

سازنده خودروی فرانسوی پژو قرارداد همکاری مشترک با ایران‌خودرو برای تولید خودرو در سطح گسترده امضا کرد و گفت: انتظار دارد این سرمایه‌گذاری‌ها طی ۵ سال آینده ۴۰۰ میلیون یورو برسد.

کارلوس تاوارس مسئول اجرایی شرکت پژو در یک کنفرانس خبری در پاریس گفت: با برگشتن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران پژو و ایران‌ فصل جدیدی از روابط ۳۰ سال اخیر خود را آغاز می‌کنند. این

اعلام بعد از آن صادر شد که حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دومین بخش از سفر اروپایی خود به فرانسه وارد رفت. وی پیش از این ۳ روز در ایتالیا بود، روحانی به دنبال تقویت روابط اقتصادی با

کشورهای غربی بعد از سالها افت و تضعیف در روابط است.

شرکت پژو فرانسه همچنین گفت: با مسئولان ایرانی از ۱۸ ماه پیش در حال گفت‌وگو بودند. پژو یکی از برندهای خارجی در ایران است که ۳۰ درصد بازار را در اختیار دارد.

قبل از سال ۲۰۱۲ سالانه ۵۰۰ هزار خودرو از این برند فروخته می‌شد اما بعد از تحریم‌ها این شرکت ایران را ترک کرد

تاوارس گفت: شرکت پژو اکنون در سطح مدرن به ویژه با ایران‌خودرو سرمایه‌گذاری می‌کند و این سرمایه‌گذاری‌ها به حدی خواهد بود که حتی امکان صادرات هم وجود خواهد داشت.

براساس این گزارش، تولید ۲۰۰ هزار خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک انجام می‌شود و این خودروها شامل پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱ خواهد بود. تولید خودروها از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ کلید می‌خورد.

۱۳۹۴/۱۱/۹

اخبار مرتبط