خط مشترك رسانه‌های جهان

با وجود هشدار واشنگتن، ایران شلیك‌های موشكی موفقیت‌آمیزی با شعارهای عبری و ضد اسرائیلی انجام داد

به گزارش نما به نقل از فارس با وجود هشدار واشنگتن، ایران شلیک‌های موشکی موفقیت‌آمیزی با شعارهای عبری و ضد اسرائیلی انجام داد
رسانه‌های بین‌المللی نوشتند: سپاهیان ایران وابسته به اصولگرایان این کشور موشک‌ها و راکت‌هایی را با وجود آخرین هشدار واشنگتن شلیک کردند و حتی مجددا پایگاه‌های زیرزمینی موشکی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه عرض اندام موشکی ایران و نمایش تون دفاعی کشور، باز هم رسانه‌های خبری بین‌المللی به انعکاس این مهم پرداختند.

خبرگزاری انگلیسی «رویترز» نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه دو موشک بالستیک که گفته می‌شود قادر به ضربه زدن به اسرائیل است را آزمایش کرد، اقدامی که تحریم‌های جدید آمریکا را به چالش می‌کشد.

بر اساس این گزارش، ایران روز چهارشنبه دو موشک «قدر» را از شمال کشور به اهدافی در جنوب شرقی به مسافت 1400 کیلومتر شلیک کرد. این درحالی است که نزدیک‌ترین فاصله ایران با بیت المقدس اشغالی و تل آویو 1000 کیلومتر است. البته مقام‌های اسرائیلی تاکنون واکنش فوری به این موضوع نداشته‌اند.

رویترز نوشت: سپاه ایران که مستقیما گزارش‌های خود را به فرمانده کل قوای ایران ارائه می‌دهد ،به شدت به آمریکا و متحدینش ظنین است و دارای ده‌ها موشک برد کوتاه و میان برد بالستیک است به طوری‌که از آن به عنوان بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه نام برده می‌شود.

«خبرگزاری فرانسه» نیز نوشت: ایران روز چهارشنبه نیز تحریم‌های آمریکا و هشدارهای جدید واشنگتن را به چالش کشید.

این خبرگزای با اشاره به سخنان امروز «سردار سلامی» نوشت: آزمایش‌های موشکی ایران روشی برای این کشور در نشان دادن این مهم است که توافق هسته‌ای تاثیری بر برنامه‌های موشکی‌اش ندارد.

خبرگزاری چینی «شین هوا» نیز در این زمینه نوشت: ایران دو شلیک موفقیت آمیز موشکی را امروز انجام داد.

روزنامه صهیونیستی«اسرائیل حیوم» نیز با انتشار تصاویر متعدد از آزمایش‌های موشکی امروز نوشت: اعلام پرتاب‌های موشکی با شعار «اسرائیل را محو می‌کنیم» مصادف با ورود «جو بایدن» معاون رییس جمهور آمریکا به اسرائیل در جریان تور خاورمیانه‌ای و البته سخنان روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که از آزمایش‌های موشکی روز سه‌شنبه ایران انتقاد کرده بود، حائز اهمیت است.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» هم در این باره نوشت: ایران در نمایش قدرتی جدید این بار از رشته کوهای البرز و با شعارهای عبری و نادیده گرفتن انتقادها موشک‌هایی را شلیک کرد.

این روزنامه نوشت: نظامیان وابسته به اصولگرایان ایران موشک‌ها و راکت‌هایی را با وجود مخالفت آمریکا شلیک کرده‌اند و حتی مجددا پایگاه‌های زیر زمینی موشکی خود را به نمایش گذاشتند.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نیز البته محتاط‌تر با این حادثه برخورد کرد و نوشت: سخنان ضد اسرائیلی ، بیانات تاریخی «آیت‌الله خمینی»بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران است و البته چون تلویزیون ایران تاکنون چنین تصاویری مبنی بر شعارهای عبری ضد اسرائیلی را به نمایش نگذاشته است، ما قادر به تایید این مورد نیستیم.

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط