فتح‌الله‌زاده: دو پیشنهاد اروپایی برای بازیكنان استقلال داریم!

عکس خبري -فتح‌الله‌زاده: دو پيشنهاد اروپايي براي بازيکنان استقلال داريم!

مدیرعامل باشگاه استقلال معتقد است كه از شاخصه‌های اصلی تماشاگران استقلالی این است كه آنها حتی هنگام باخت هم از تیمشان حمایت می‌كنند و در ادامه هم باید این روند وجود داشته باشد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، علی فتح‌الله‌زاده درباره مسایمختلف پیرامون استقلال از جمله مشکلات مالی این تیم، هواداران استقلال، حق پخش و ... صحبت کرد:


*درباره بازی با ذوب آهن صحبت کنید که با پیروزی استقلال همراه بود.
ـ بازی با ذوب آهن بسیار سنگین بود. ذوب آهن تیم خوبی نشان داد و بازی خوبی ارائه کرد. آنها مرکز دفاعشان را کاملا جمع می‌کردند. فکر می‌کنم که ذوب آهن با وجود کربکندی در این تیم در نیمه بالایی جدول قرار خواهد گرفت. این باخت نشان ضعف ذوب آهن نبود، بلکه آنها بدشانسی آوردند. مشکلی هم که تیم ما در این بازی داشت این بود که بازیکنان استرس داشتند و شرایط مناسب نبود. اما با مدیریتی که انجام شد آنها توانستند بر اضطرابشان فائق آیند و کار منطقی را شروع کردند و در نهایت هم توانستند در این بازی سخت 3 امتیاز شیرین را کسب کنند.


*هواداران بر خلاف دیدار مقابل سایپا تا پایان بازی فقط استقلال را تشویق کردند.
ـ از شاخصه‌های هواداران استقلال این است که حتی وقتی تیم می‌بازد هم آن را تشویق می‌کنند و این خصیصه تنها مختص هواداران استقلال است. یادم می‌آید زمانی که در جام حذفی شکست خورده بودیم این تماشاگران به حدی تیم را تشویق کردند که گویا قهرمان شده است و با این کار تیم را مجبور کردند که دور افتخار بزند. این شاخصه منحصر به فرد استقلالی‌ها است و امیدوارم که بتوانیم دوباره آن را احیا کنیم. آنها مطمئن باشند استقلال از مدعیان اصلی قهرمانی خواهد بود. به هر حال فوتبال برد و باخت دارد و ممکن است در طول فصل چند شکست هم نصیب ما شود، اما هدفمان قهرمانی است و به همین دلیل امسال هواداران باید بیش از گذشته از تیم حمایت کنند. از هواداران تشکر می‌کنم که به حرف من گوش کردند و تا دقیقه 90 تیم را تشویق کردند. آنها مطمئن باشند که من ارادت زیادی به آنها دارم و شاید جزو کسانی باشم که به عشق آنها زنده هستم. چیزی که من از آنها خواستم در نهایت به خوشحالی خودشان ختم می‌شود. از آنها ممنوم که به حرف من گوش کردند.


*با توجه به این مساله دیگر شاهد اتفاقاتی که در بازی برابر سایپا از سوی تماشاگران افتاد نخواهیم بود؟
فکر نمی‌کنم که دوباره چنین اتفاقی بیفتد، چرا که هواداران ما هوشیار هستند و می دانند که تیم قدرتمندی داریم. شما دیدید که منوچهری در چه شرایطی گل خود را به ثمر رساند. این بازیکن با تمام عشق خود به استقلال آمد و حتی مبلغ رضایت نامه‌اش را از جیب خودش پرداخت کرد تا به استقلال بیاید. بنابراین احتیاج دارد که هواداران از او حمایت کنند.


*با توجه به این که منوچهری و انصاری فرد دو بازیکنی هستند که در سایپا هم بازی بودند و حالا به استقلال و پرسپولیس پیوسته‌اند، دیده‌ می‌شود تماشاگران دو تیم برای تشویق هر کدام از این بازیکنان دست به کری خوانی‌هایی می‌زنند که گاهی با توهین‌هایی هم همراه است. شما به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال درباره این موضوع چه توصیه‌ای دارید؟
به هر حال اگر کری خوانی در حد کم برای ایجاد هیجان و انگیزه باشد، خوب است ولی نباید به شکلی باشد که به این بازیکنان اهانت شود. انصاری فرد و منوچهری هر دو از بازیکنان خوب ایران هستند. به هر حال بعضی بازیکنان به استقلال می‌روند و بعضی هم به پرسپولیس، هواداران عزیز دو تیم هم باید بازیکنان تیم خودشان را تشویق کنند و به تیم حریف کاری نداشته باشند. من باید به مساله‌ای اشاره کنم. این که استقلال و پرسپولیس دو تیم مظلوم هستند و هر کسی که شروع به صحبت کردن می‌کند، می‌گوید که بیت المال صرف استقلال و پرسپولیس می‌شود، در حالی که این دو باشگاه تنها باشگاه‌هایی هستند که به بیت المال کمک می‌کنند. هزینه پخش تلویزیونی بازی‌های استقلال و پرسپولیس حدود 30 میلیارد تومان است. این پول را به ما بدهند، آن 5 ـ 6 میلیارد را نمی‌خواهیم. بنابراین خیلی کمتر از حق‌مان به ما پرداخت می‌کنند.


*فدراسیون و صداوسیما هنوز در تکاپوی مساله پرداخت حق پخش هستند. بالاخره این موضوع به نتیجه‌ می‌رسد؟
مطمئن باشید که روزی این حق محقق خواهد شد. این روزها درگیر مشکلات زیادی هستم و فرصت زیادی ندارم، اما وقتی کمی سرم خلوت‌تر شود، حتما با رویانیان هم صحبت می‌کنم تا به دنبال حق این دو باشگاه برویم. باید سهم استقلال و پرسپولیس را از لیگ جدا کنیم. قطعا با کفاشیان درباره این موضوع صحبت می‌‌کنیم واین مساله را با ضرغامی و تقدس نژاد هم در میان خواهیم گذاشت. فکر نمی‌کنم صدا و سیما با ما مشکلی داشته باشد و ما هم تلاشمان را برای این کار شروع می‌‌کنیم.


*تصمیم شما برای بازیکنانی مانند جباری که از النصر امارات پیشنهاد دارد چیست؟ آیا اجازه رفتن او را می‌دهید.
ـ همه این مسایل تحت کنترل من و قلعه نویی است و مراقب این مسایل هستم. مطمئنا بازیکنی که به درد استقلال بخورد به هیچ تیمی نمی‌رود. ما اهداف بلندتری داریم که ان‌شاءالله با کمک هوادارانمان به آنها دست پیدا می‌‌کنیم.


*برای ترانسفر کردن بازیکن از استقلال به لیگ‌های اروپایی برنامه خاصی ندارید؟
ـ من مشکلی برای ترانسفر کردن بازیکن ندارم. در حال حاضر از تیم‌های اروپایی پیشنهادهایی داریم و به راحتی می‌توانیم دو بازیکن‌مان را منتقل کنیم،‌ اما فعلا تیم استقلال خیلی منسجم نیست و به آن تیمی که می‌خواهیم تبدیل نشده است. متاسفانه نحوه قراردادها هم به گونه‌ای است که کار تیم‌ها را برای ترانسفر بازیکن سخت می‌کند.


*در کمتر جایی مشاهده می‌شود که بازیکنان قرارداد یک ساله بنندند.
ـ این مساله بسیار نادر است و باید مکانیزمی را ایجاد کنیم تا این مشکل حل شود. باید با رییس فدراسیون و هیات رییسه درباره این مساله صحبت کرد و به منافع ملی و باشگاهی توجه بیشتری کرد. فیفا و AFC از باشگاه‌ها حمایت زیادی می‌کنند و باشگاه‌ها برای آنها در اولویت هستند، اما این چارچوب در فوتبال ما گم شده است.


*صحبت‌هایی که از قول شما مطرح شده که از مشکلات استقلال خسته شده‌اید و شاید استعفا بدهید تا چه اندازه صحت دارد؟
ـ مشکلاتی وجود داشت و امسال هم حادتر شده به قدری که اگر بخواهم آنها را بیان کنم همه ناراحت می‌شوند اما همه این مسایل را در دل خودم می‌ریزم و نمی‌خواهم وارد حاشیه شوم و با تمام قدرت به تیم می‌رسم.


*روند مذاکره با اسپانسرها به کجا رسید؟
ـ با سه اسپانسر صحبت کردیم و این مساله تا یکشنبه یا دوشنبه مشخص خواهد شد. هفته‌ آینده با یک اسپانسر قرارداد می‌بندیم و مبلغی را هم به بازیکنان پرداخت می‌کنیم. تمام تلاش خود را به کار بستم تا با اسپانسر خوبی قرارداد ببندم. هر سال خودم این مساله را پیگیری می‌کردم، اما امسال گفتیم که کمیته‌ اقتصادی تشکیل دهیم تا آنها به دنبال این موضوع باشند، اما این کمیته‌ نتوانست کاری انجام دهد و زمان گرفته شد. در این چند روز تلاش زیادی کردم و در نهایت توانستیم با بانک رفاه قرارداد ببندیم. این هفته‌ هم سختی‌های زیادی کشیدم و با اسپانسر خوبی در حال مذاکره هستم. در این چند ساله چنین اسپانسر خوبی نگرفته بودم.

۱۳۹۱/۵/۱۴

اخبار مرتبط