برگزاری رزمایش تخصصی زیردریایی‌ها در هفته آتی

فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش تخصصی زیردریایی‌ها در هفته آتی خبر داد.

به گزارش نما به نقل از میزان، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه آیین تجدید میثاق با آرمان های معمار کبیر انقلاب که صبح امروز در مرقد امام خمینی ره برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اول سال عنوان کردیم که حدود 25 رزمایش تخصصی برای ارتقای توان عملیاتی را در سال جاری برگزار می کنیم، که تعداد زیادی از آنها انجام شده است.

وی افزود: هفته آتی رزمایش تخصصی زیردریایی‌ها را در دستور کار داریم، که برای ما بسیار حائز اهمیت است.

امیر سیاری گفت: این رزمایش در دریای عمان انجام می شود، یعنی از بندرعباس، شرق تنگه هرمز و دریای عمان تا شمال اقیانوس هند محورهای عملیاتی این رزمایش است و وسعت آن تا مدار 15 درجه عنوان می شود و زیردریایی‌های ما تاکتیک ها و تمرینات خود را به اجرا می گذارند.

وی ادامه داد: ناوگروه 44 نداجا متشکل از ناوشکن الوند و ناو بوشهر با حرکت به سمت خلیج عدن و انجام ماموریت و برقراری امنیت برای کشتی های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران در منطقه مورد تهدید دزدان دریایی، بعد از آن به سمت کشور تانزانیا حرکت کردند و در بندر دارالسلام قرار گرفتند. سپس به طرف آفریقای جنوبی حرکت کردند و پس از عبور از اقیانوس هند وارد اقیانوس اطلس و در نهایت در بندر دوربان آفریقای جنوبی پهلو گرفتند.

۱۳۹۵/۹/۴

اخبار مرتبط