تشدید برخورد با توقف غیرمجاز و پارك دوبله در معابر تهران

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید برخورد با تخلف توقف در محل پارك ممنوع و پارك دوبله خبر داد.

به گزارش نما به نقل از برنا، سرهنگ «حسن عابدی» در این‌باره گفت: برابر تدابیر اتخاذشده برای روان‌سازی ترافیک در معابر تهران و به‌ویژه معابر شمالی، از اوایل این هفته تشدید برخورد با تخلفات ساکن به‌ویژه پارک دوبل و توقف در محل‌های ممنوعه در دستور کار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفته‌است.

وی با بیان اینکه این طرح با جدیت در معابر تهران اجرا و ادامه خواهد یافت، افزود: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با حضور در معابر اصلی و فرعی نسبت به اعمال قانون در مورد خودروهای متخلفی که اقدام به توقف در محل‌های ممنوعه همچون پارک ممنوع می‌کنند یا به شکل دوبل توقف کرده باشند، اقدام خواهند کرد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه اعمال قانون در مورد این دسته از خودروها به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود، گفت: علاوه بر حضور گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس در سطح معابر، در برخی از معابر به خصوص معابر شمالی تهران از دوربین‌های ثبت تخلفات ساکن نیز استفاده خواهد شد و خودروهای دوربین‌دار پلیس نیز به منظور اعمال قانون این دسته از خودروها در معابر اقدام به گشت‌زنی خواهند کرد.

عابدی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح تا کنون روزانه به طور متوسط بیش از 5300 مورد اعمال قانون خودروهایی که اقدام به توقف در محل توقف ممنوع یا پارک دوبل کرده بودند، ثبت شده است، گفت: مقایسه روزانه این آمارها با روزهای مشابه در سال گذشته نشان‌دهنده رشد بیش از 300 درصدی برخورد با این تخلفات در هر روز است.

وی درباره مبلغ جریمه این دسته از خودروها نیز گفت: مطابق قانون، توقف در محل ایستادن ممنوع یا مطلقا ممنوع 40 هزار تومان و توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع 50 هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت که در صورت رویت ماموران، نسبت به ثبت آن اقدام خواهد شد.

عابدی با اشاره به وضعیت ترافیکی معابر تهران به ایسنا گفت: در روزهای اخیر حجم ترافیک در معابر تهران افزایش یافته از این رو توقف حتی چند برای چند ثانیه در محل های ممنوعه یا توقف به شکل دوبله می‌تواند در روند ترافیک یک معبر اخلال ایجاد کند.

وی همچنین از حضور ماموران در معابر فرعی هم خبر داد و افزود: علاوه بر بزرگراه‌ها و معابر اصلی که حضور ماموران پلیس راهور در آن افزایش یافته است، شماری از ماموران در معابر درجه دو نیز حاضر می‌شوند و با تخلفات مذکور برخورد خواهند کرد چرا که در مواقع مختلفی دیده شده که بار ترافیکی در یک معبر فرعی به خیابان اصلی کشیده شده و سبب اخلال در ترافیک می‌شود.

عابدی اضافه کرد: توقف در محل‌هایی که تابلوی حمل با جرثقیل روی آن نصب شده نیز علاوه بر اعمال قانون منجر به حمل وسیله نقلیه با جرثقیل خواهد شد.

۱۳۹۵/۹/۱۹

اخبار مرتبط