تعین تكلیف وام مسكن مهر در بانك مركزی

درحالی مدیرعامل عمران پردیس نسبت به كُند شدن ساخت و تكمیل پروژه‌های مسكن مهر به دلیل كمبود منابع مالی هشدار داده كه شنیده‌ها حاكی است، كمیسیون اعتبارات بانك مركزی صبح امروز درباره افزایش وام این طرح از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان تشكیل جلسه می‌دهد.

به گزارش نما به نقل از افکارنیوز، سعید غفوری مدیرعامل عمران پردیس روز گذشته با اشاره به تعلل وزارت نیرو در تکمیل زیرساخت مسکن مهر، نسبت به کُند شدن ساخت این واحدها به دلیل عدم تحقق وعده افزایش سقف وام و عدم همراهی متقاضیان هشدار داد و گفت:اگر منابع مالی تامین شود 26هزار واحد تا پایان سال تحویل می‌شود.
وی با یادآوری این‌که به دلیل کمبود منابع مالی پیمانکاران ماه قبل با 25 درصد توان خود فعالیت کردند، تاکید کرد: در صورت عدم تخصیص منابع مالی به خصوص از محل افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر،‌ روند ساخت و ساز کُندتر می‌شود.
وی با بیان این‌که 46 هزار مسکن مهر به مرحله نازک‌کاری سیده است، تصریح کرد:‌ به شرط تامین منابع مالی از محل افزایش سقف تسهیلات، تکمیل آورده از سوی متقاضیان و تامین 130 میلیارد تومان یارانه و 200 میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و تکمیل خدمات‌ زیربنایی و انشعابات امکان تحویل 26 هزار واحد تا پایان سال جاری فراهم می شود.
غفوری هشدار داد: در صورت عدم تحقق وعده مسئولان و عدم همکاری متقاضیان، پروژه مسکن مهر پردیس با مشکل جدی مواجه خواهد شد. از این رو از مسئولان ذی‌ربط از جمله سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، بانک مسکن، دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله وزارتخانه‌های نفت و نیرو می‌خواهیم با این پروژه ملی مساعدت کنند.
این در حالی است که خبر می‌رسد امروز کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی برای تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سقف تسهیلات واحدهای مسکن مهر پردیس از 30 به 40 میلیون تومان تشکیل جلسه می‌دهد.
به طور قطع افزایش 10 میلیون تومانی وام باعث می‌شود تا پیمانکاران با توان به مراتب بیشتری نسبت به تکمیل واحدهای مسکن مهر اقدام کنند، آن هم در شرایطی که به دلیل افزایش نرخ ارز، نهادهای ساختمانی گران شده که این مسئله می‌تواند تاثیر منفی بر پروژه‌ها بگذارد.
چنانچه بانک مرکزی با افزایش تسهیلات از 30 به 40 میلیون تومان موافقت کند و با مد نظر قرار دادن این موضوع که هم‌اکنون 46 هزار مسکن مهر به مرحله نازک‌کاری رسیده، می‌توان امیدوار بود تا پایان سال 26 هزار واحد اعلام شده از سوی مدیرعامل به متقاضیان واگذار شود.

۱۳۹۵/۱۰/۷

اخبار مرتبط